Чи страшне і небезпечне повернення до світу без окулярів і лінз? І що важливо мати на увазі перед тим, як зважитися на лазерну корекцію зору?
Понад 30 років лікарі в усьому світі допомагають вирішити проблему із зором за допомогою лазерної корекції. Але незважаючи на мільйони задоволених результатом пацієнтів, лазерна корекція зору залишається однією з найбільш обговорюваних операцій, з якою пов’язана велика кількість міфів. Чи варто їм вірити і які з них все-таки правдиві.
Міф: Після лазерної корекції може настати сліпота
Лазерна хірургія – це найбільш щадна та безболісна методика виправлення зору. Використання найновішого, надточного обладнання, а також передопераційна діагностика практично виключають будь-які помилки в ході проведення процедур, тому ступінь безпеки лікування, а також ефективності гранично високі. /h2>
Лазерна корекція – найпоширеніший спосіб відновлення зору. Перш ніж набути широкого поширення, даний хірургічний метод пройшов багатоетапні клінічні випробування, а з кінця 1980-х років став застосовуватися в офтальмології по всьому світу.
Міф: Клініка не дає гарантій після проведення операції на очі
Обов’язкова передопераційна діагностика дозволяє лікарю спрогнозувати результат. Перед проведенням операції хірург обговорює з пацієнтом очікуваний результат і фіксує його в спеціальному документі. оскільки з розвитком організму змінюється і якість зорової системи. Тому, поки зір повністю не стабілізувався, гарантувати точний результат втручання неможливо.
За наявності сучасного обладнання максимального віку для проведення лазерної корекції зору майже не існує. Наприклад, корекція зору за деякими методиками дозволяє зняти окуляри пацієнтам віком 45, 50 і більше років.
Міф: Операцію можна проводити лише один раз у житті, тому краще відкласти на потім
Багаторічний досвід у проведенні операцій показав, що сьогодні лазерна корекція дає точний та стабільний результат. Однак, у деяких випадках, коли великі зорові навантаження призводять до погіршення зору, хірург може провести повторну операцію, і це абсолютно безпечно (читайте також: ). /krasota/7-privyichek-kotoryie-portyat-zrenie/”>«7 звичок, які псують зір»).
Міф: Лазерна корекція – надто радикальний метод, краще відновлювати зір гімнастикою
Ніякий комплекс вправ, так само, як і чорниця та морква, не в змозі відновити зір. Якщо хочете зняти окуляри або лінзи, то лазерна корекція – як правило, найкращий метод. Факт: Операція проводиться переважно апаратом, людський фактор незначний. а голова лежить на спеціальній подушці. Інтенсивність та напрям лазерного променя контролюється комп’ютером, погляд відстежується електронною високочастотною системою, що стежить, що гарантує максимальну точність виконання операції. Тому людський фактор у цьому випадку зведений до мінімуму, і за безпеку можна не турбуватися. . Операцію успішно проводять жінкам, що не народжували, оскільки ймовірних ризиків для майбутніх мам дана процедура не несе.
Бажано не проводити лазерну корекцію за 6 місяців до запланованої вагітності, а прямими протипоказаннями до операції є безпосередньо період вагітності та грудного вигодовування, оскільки на цих етапах організм жінки схильний до змін, і результат лазерної корекції може виявитися нестабільним. Крім того, лазерна корекція супроводжується призначенням антибіотиків, що також небажано для вагітної та матері-годувальниці.
Факт: При лазерній корекції немає ніяких неприємних відчуттів
Процедура лазерної корекції триває в середньому 10 хвилин і повністю безболісна. Загальний наркоз у разі не потрібно, а застосовується краплинна (місцева) анестезія, яка легко переноситься пацієнтами. Неприємні відчуття можуть виникнути після операції, але відбуваються вже за кілька годин.
Міф: Лазерна корекція дуже дорога
Перші операції, які проводилися 30 років тому, дійсно були дорогими. Сьогодні ж лазерна хірургія в офтальмології набула найширшого поширення і має безліч різних методик.
Зараз вартість варіюється від 7500 до 11000 грн за 1 око. Якщо, наприклад, порівняти вартість лазерної корекції із сумою, яка щорічно витрачається на виготовлення окулярів, придбання лінз та засобів догляду за ними, то можна зробити однозначний висновок: дана процедура набагато вигідніша (читайте також: «Правила поєднання: як носити косметику та контактні лінзи»). p>