Ніхто з людей не сприймає очі як щось надприродне. Однак ти навіть уявити не можеш, наскільки унікальним є людський орган зору.
Це цілий механізм, який складається з мільярда найдрібніших деталей і дозволяє тобі сприймати навколишній світ певним чином. Тільки от люди чомусь не надають органу зору особливого значення. І дарма, адже всім, хто проводить у моніторів дні і ночі безперервно, варто було б задуматися, чого вони можуть незабаром втратити.
Факти про очі
- Ти можеш бачити тільки шосту частину очного яблука іншої людини.
- Кожен 12-й чоловік – дальтонік.
- Діаметр ока становить близько 2,5 см, а важать вони близько 8 грамів.
li>
- Ти не можеш чхнути з відкритими очима.
- З усіх м’язів людського тіла, м’язи, що контролюють очі, – найактивніші.
- Зіниці розширюються на 45%, коли ти дивишся на того, кого любиш.
- Мешканці майя вважали косоокість привабливою і намагалися зробити так, щоб їхні діти були косоокими.
- Твої очі можуть розрізнити близько 500 відтінків сірого.
>
- Очі почали розвиватися близько 550 мільйонів років тому. Найпростішим оком були частинки білків фоторецепторів у одноклітинних тварин.
- Близько 10 000 років тому у всіх людей були карі очі. Колись у однієї людини, яка жила в чорноморському регіоні, відбулася генетична мутація, яка призвела до появи блакитних очей.
- Кожне око містить 107 мільйонів клітин, і всі вони чутливі до світла.
- Боязнь очей називається омматофобія.
- Твої очі фокусуються приблизно на 50 речах на секунду.
- Очі використовують 65 відсотків ресурсів мозку.
- Джонні Депп сліпий на ліве око і короткозорий на правий.
- Космонавти не можуть плакати в космосі через гравітацію. Сльози збираються в маленькі кульки і починають пощипувати очі. Сітківка сприймає світ перевернутим, а мозок перевертає «картинку». Щоб побачити світ таким, яким його бачить твоя сітківка, потрібно вдягнути призматичні окуляри.
- Морганія триває близько 100—150 мілісекунд, і ти можеш моргнути 5 разів на секунду. Тепер я розумію, чому кажуть «не встигнеш оком моргнути».
- Бджоли в очах мають волоски. Вони допомагають визначати напрямок вітру та швидкість польоту.
- У середньому за все життя людина бачить близько 24 мільйонів різних зображень.
- Твої очі залишаються практично такого ж розміру, як і при народженні.
- /li>
- Іноді люди, які страждають на афакію (відсутність кришталика), повідомляють про те, що бачать ультрафіолетовий спектр світла.
- Око людини може робити плавні (не переривчасті) рухи, тільки якщо стежить за об’єктом, що рухається. .
- Новонароджені бачать на відстані приблизно 38 см. Це приблизно та відстань, на якій знаходиться обличчя матері під час годування.
- Приблизно у 2% жінок є рідкісна генетична мутація, завдяки якій у них спостерігається додаткова колбочка сітківки. Це дозволяє їм бачити 100 мільйонів кольорів.
- Якщо ти короткозорий, то твоє око яблуко довше звичайного. Якщо ж ти страждаєш від далекозорості – воно коротше звичайного.
- Шизофренію можна визначити з точністю до 98,3% за допомогою звичайного тесту на рух очей.
- Якщо на фотографії зі спалахом у тебе або у твоїх знайомих тільки одне око червоне, є ймовірність, що у вас пухлина очей (якщо обидва очі дивляться в одному напрямку в камеру). На щастя, рівень лікування становить 95 %.
- Існують надто «складні» для людського ока кольори, їх називають «неможливі кольори».
- Очі завантажують мозок роботою більше від інших частин тіла.
Ніколи не забувай, що очі – це дзеркало душі. Який би колір райдужної оболонки ти не мав, пам’ятай про те, що зір – це унікальний дар, який дано нам згори для того, щоб насолоджуватися кожною миттю в цьому світі. До речі, як давно ти робив зарядку для очей? Не смій перевтомлювати їх, щоб не було, як у тому анекдоті, коли окуліст запитує пацієнта: «Яку букву показую?», той відповідає: «А де ви?» Постався з усією серйозністю до свого здоров’я!
Рекомендовані статті:
Аденовірусний кон’юнктивіт
< Ортокератологія. Лінзи нічного носіння
Демодекоз очей: проблеми та шляхи вирішення
div>