Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

5 важливих фактів про зір для майбутніх мам

Чекання малюка – чудовий і щасливий час, повний приємних турбот! Не варто забувати, що під час виношування дитини весь організм працює в посиленому режимі, і зорова система — не виняток. Як знизити навантаження?

 

Як змінюється стан зорової системи під час вагітності

Майбутні майбутні часто цікавляться, чи погіршується зір при вагітності. Зміни, що відбуваються під час вагітності, можна умовно розділити на кілька категорій:

  • фізіологічні;
  • зміни, характерні лише для стану вагітності;
  • прояв існуючих раніше порушень.

Здебільшого ці проблеми зникають після народження дитини.

Фізіологічні зміни зачіпають рогівку ока: через підвищення під час вагітності рівня гормону прогестерону в організмі затримується зайва рідина. У цей період рогівка значно втрачає чутливість і стає щільнішою. Це сприяє порушенню рефракції – заломлюючої здатності оптичної системи очей. У другій половині вагітності нерідко підвищується внутрішньоочний тиск. Протягом кількох місяців після народження дитини вона приходить у норму.

“У деяких може з’явитися непереносимість контактних лінз — їх носіння краще відкласти на кілька тижнів після пологів.

< Найчастіше у майбутніх мам виникають скарги на:

  • нечітке бачення предметів;
  • зниження гостроти зору;
  • поява темних точок та помутнінь перед очима ;
  • відчуття сухості оболонки ока.

Як часто потрібно перевіряти очі під час вагітності

Відвідати лікаря-офтальмолога рекомендується не менше двох разів за період очікування дитини: при постановці на облік та наприкінці третього триместру. Ці планові перевірки потрібні навіть якщо не спостерігається погіршення зору під час вагітності. Фахівець оцінює стан очного дна, сітківки, полів зору, визначає ступінь короткозорості.

Що робити, якщо проблеми із зором були до вагітності

Якщо короткозорість, далекозорість чи астигматизм були виявлені у пацієнтки давно , Найімовірніше відбудеться зниження зору при вагітності. У такій ситуації обстежити очі краще на етапі планування дитини, а в період виношування більш уважно і серйозно ставитись до перевірки зору. Якщо при діагностиці фахівець виявить деякі різновиди дистрофії сітківки очей, необхідно провести її зміцнення — лазерну коагуляцію. Зробити це можна на термін до 35 тижнів.

Існують також захворювання організму, які можуть сприяти погіршенню роботи зорової системи в період очікування дитини, наприклад, цукровий діабет.

“Пацієнткам з цим діагнозом слід приділити підвищену увагу стану сітківки. При виникненні пізнього токсикозу в третьому триместрі необхідно звернутися до офтальмолога для огляду очного дна. Цей процес може бути причиною серйозних ускладнень і проблем із зором. його лише за гострих станах сітківки очей. Пов’язано це із сильним навантаженням на очі під час природних пологів. Тонка оболонка ока сильно розтягується і це може стати причиною погіршення або втрати зорової здатності. Критичні стани являють собою відшарування сітківки, що з’явилося на пізніх термінах або раніше існуючі порушення, які вчасно не виправили. формах, що не є протипоказанням до природних пологів.

Остаточне рішення приймає акушер-гінеколог з урахуванням рекомендацій офтальмолога.

Як лікувати очі при вагітності

Безумовно, найкраще заздалегідь дбати про свій зір та вчасно коригувати порушення. При необхідності проведення лазерної корекції рекомендують не пізніше ніж за півроку до зачаття дитини. Лазерна корекція зору та вагітність не сумісні. Те саме стосується і періоду годування груддю. Пов’язана заборона насамперед з тим, що процедура корекції супроводжується прийомом антибіотиків.

Якщо до настання вагітності проблем із зором у жінки не було, то як профілактика можливих порушень достатньо виконувати рекомендації:

  • своєчасно відвідувати офтальмолога, особливо при виникненні ознак порушення зору;
  • забезпечувати достатній вміст вітамінів та мікроелементів у своєму раціоні харчування;
  • не перевантажувати очі та виконувати вправи для зору.
  • /li>