Часто проблеми зі здоров’ям коханого чада стають явними не відразу. Діти ще не вміють говорити, а стаючи старшими, не завжди розповідають про те, що їх турбує, або просто не помічають змін. Так порушення роботи зорового апарату може бути не очевидні тривалий час, та був батьки спішно шукають способи, як відновити зір дитині. Саме тому слід бути уважнішими до прихованих факторів, що вказують на неполадки в дитячому організмі та виявити їх якомога раніше.
1. Головний біль. Порушення зору, наприклад, короткозорість, часто можуть виявлятися головним болем. Це відбувається через перевтому при тривалому навантаженні на очі. Як правило, біль з’являється у другій половині дня і зосереджений у лобовій частині голови.2. Дратівливість. Якщо у дитини падає зір, то їй стає важко виконувати завдання, що вимагають зорової концентрації. Він починає нервувати і емоційне збудження не дає спокійно продовжувати діяльність. Також через поганий погляд дітям доводиться надмірно навантажувати інші органи чуття для отримання необхідної інформації. Це викликає перевантаження нервової системи та призводить до запальності.
3. Швидка стомлюваність. У дітей із патологіями зору занадто сильно напружуються м’язи очей, щоб повноцінно бачити предмети. Через це вони швидше втомлюються, часто сонливі та мляві.4. Низька успішність у школі. Іноді школярі не хочуть ходити на заняття, у них зникає інтерес до нових знань. Однак не завжди це привід для покарань та лайки. Можливо ці прояви говорять про порушення зору та неповноцінне сприйняття обсягу зорової інформації.5. Проблеми з читанням. Батьки повинні звертати увагу на те, як читають діти. Якщо відбуваються патологічні зміни зорової системи, швидкість читання знижується, діти допомагають собі при читанні і водять пальцем по рядку. Важливо також спостерігати за відстанню, на якій розташована книжка. >6. Зміна почерку. У дітей, які мають проблеми із зором, відбуваються порушення почерку. Літери надто великі та не рівні. Це відбувається тому, що важко розглянути рядки та клітини зошита.
7. Погана орієнтація у просторі. Патології зорової системи можуть спричинити порушення об’ємного бачення, сприйняття форми та відстані до об’єктів. Іноді здається незграбність насправді є ознакою проблем із зором. Тому малюку може бути складно орієнтуватися на сходах, на великих дитячих майданчиках.
8. Часті розтирання очей. Таку ознаку можна виявити навіть у малюка до року. Він може говорити про патології зорової системи. Маленькі діти інстинктивно намагаються виправити ситуацію та труть очі. У такому разі своєчасна перевірка зору у дітей допоможе запобігти подальшим погіршенням.
“Є й інші тривожні симптоми, які стануть приводом негайного звернення до дитячого офтальмолога. Наприклад, до них відносяться часті запальні захворювання повік (ячмінь, халязіон) та зміни форми або розміру зіниць.