Зниження різкості зору при розгляді близьких предметів – перші ознаки далекозорості. Вікова далекозорість або пресбіопія розвивається здебільшого з віком, коли очний кришталик втрачає свою еластичність і м’язи очей, що відповідають за фокусування зору, слабшають. Проте далекозорість може розвинутися у літньому віці, а й після 30-35 років, якщо людина надто багато часу проводить за комп’ютером та інші гаджетами, постійно перенапружує зір, неповноцінно харчується тощо. Тому важливо знати профілактичні заходи, щоб допомогти зору якомога довше залишатися чітким, а очам – здоровими. Також існує вроджена або набута під впливу ряду факторів далекозорість (гіперметропія). Як запідозрити далекозорість: симптоми пресбіопії
/images/novosti/oftalmologiya/dalno.jpg”>Вікова пресбіопія починає давати себе знати у віці 45-50 років. Людині стає все складніше розглядати поблизу дрібні предмети, шрифти: відсунувши книгу на відстань витягнутої руки, текст стає більш видимим і людина може його прочитати. Якщо не вживати жодних заходів, то зір продовжує погіршуватися і людині потрібна все більша відстань від рівня очей, щоб розглянути предмет або прочитати текст. Спроби читати текст, що «поплив», і розглядати нечіткі предмети призводять до швидкого перенапруги і втоми очей. У результаті до проблем із зором приєднується біль в очах, головний біль, запаморочення. відстані: фокус зображення падає за сітківку очей, а не на неї. Вроджена далекозорість може стати результатом будови очного яблука (зменшення його розміру), а також зниження оптичної сили рогівки. Часто у людей з вродженою далекозорістю обидва фактори збігаються. Аномалія розвитку очного яблука передається спадковим шляхом, а аномалії оптичної сили рогівки виникають у дитини при порушеннях внутрішньоутробного розвитку. , на незручному від очей відстані може прискорено почати розвиватися далекозорість. Тому при перших порушеннях зору та зниженні чіткості «картинки» важливо звернутися до офтальмолога та підкоригувати зір.
Способи профілактики розвитку вікової далекозорості
Для профілактики ранньої далекозорості важливо дотримуватися не лише гігієнічних заходів для догляду за очима в дітей віком, а й помірність зорових навантажень, виконувати спеціальну гімнастику для очей, стежити, щоб робоче місце дитини було м’яко і рівномірно освітлено. У зрілому віці також важливо не перенапружувати очі, робити перерви в роботі, вживати продукти, корисні для зору – чорниці, шпинат, яйця, броколі, морква, жирну рибу. Також слід намагатися уникати травм очей, інфекційно-запальних захворювань, як органів зору – так і загальних.
Усі хвороби важливо вчасно лікувати та не допускати їх переходу до хронічного стану. На жаль, уникнути вікового погіршення різкості зору неможливо. Своєчасно діагностувати погіршення зору у зв’язку з короткозорістю та інші офтальмологічні хвороби допоможе регулярне профілактичне обстеження у фахівця, перевірка зору. А уникнути погіршення стану та наслідків пресбіопії допоможуть окуляри з «плюсовими» лінзами, які підбере фахівець.