Диплопія — це візуальна зміна, яка полягає у сприйнятті подвійного зору. Ця зміна зору може бути горизонтальною, діагональною або похилою залежно від того, як виглядають зображення (згори, збоку або під об’єктом). Крім того, це може вплинути на обидва очі (бінокулярне) або на одне око (монокулярне).
- Подвійний зір або диплопія є дуже яскравим симптомом, який може бути викликано кількома причинами різної природи
- Накладення зображень у режимі подвійного зору може відбуватися горизонтально, вертикально або під нахилом.
- Він може бути бінокулярним , тобто зникаючим при закритті одного з двох очей, або монокулярним, тобто таким, що зберігається при закритті одного ока.
- Серед причин ми можемо знайти структурні зміни ока, такі як проблеми з рефракцією, катаракта, патологія сітківки і т. д. Або захворювання, які викликають зміщення очей, такі як декомпенсована косоокість, неврологічні захворювання, такі як параліч окорухових нервів і навіть проблеми із щитовидною залозою та з м’язами.
< li>Лікування залежатиме від причини. Якщо причина в оці, лікування буде спрямоване на причину. Якщо це бінокулярна диплопія (через усунення лінії очей), оцінюють спостереження, використання призм, ботулінічного токсину та операції.
Подвійний зір може бути різних типів і може бути викликано кількома причинами, деякі з яких серйозніші, ніж інші. Таким чином, при появі симптомів, потрібно терміново звернутися до лікаря. Косоокість, невиправлені рефракційні зміни, катаракта, захворювання сітківки або деякі м’язові та неврологічні розлади є одними з причин, які можуть спричинити диплопію.
Причини монокулярного подвійного зору
|
Причини бінокулярного подвійного зору< /p>
|
Проблеми з рефракцією
Проблеми з кришталиком, наприклад катаракта
Захворювання рогівки
Зміни сітківки, наприклад епіретинальні мембрани
|
Estrabismo
Косоокість
Параліч або нервова дисфункція
Зміни в центральній нервовій системі
Проблеми зі щитовидною залозою або м’язові захворювання
|
>
Потрібно термінове звернення до лікаря, щоб виключити серйозні захворювання.
|
Пацієнт зазвичай йде на консультацію кажучи, що в нього удвічі в очах. Цей подвійний зір може бути:
- горизонтальним, коли зображення, що перекриваються, представлені поруч
- вертикальним, коли зображення представлені один поверх іншого
- похилим, коли зображення накладаються по діагоналі.
Пацієнти, які страждають від диплопії, скаржаться на те, що в якійсь момент вони випробували епізод двоїння зображення в випереджений момент або протягом якогось часу.
Які існують види диплопії? >
Монокулярна диплопія. Подвійний зір зберігається, незважаючи на поперемінне закриття очей.
Бінокулярна диплопія. Подвійний зір зникає при закритті одного ока, де причиною є зміщення лінії очей.
Хто більше піддається ризику подвійного зору? будь-який час життя. Діти можуть страждати від патологій, які викликають подвійний зір, або у разі косоокості, у гострі моменти, коли декомпенсація відбувається дуже швидко, можуть виникнути епізоди подвійного зору. Однак відхилення, спричинені косоокістю, особливо в дитячому віці, з часом мозок прагне компенсувати, і подвійний зір минає. Якщо є відхилення у дитинстві, при досягненні повноліття, вони зазвичай не мають подвійного зору.
Чому я бачу? Причини диплопії
Причини поділяються за типом подвійного зору (монокулярний або бінокулярний).
ПОДВІЙНИЙ МОНОКУЛЯРНИЙ ЗІР. Монокулярний подвійний зір зазвичай викликається структурними причинами лише на рівні очей і рідко пов’язані з неврологічними змінами. Деякі з причин можуть бути:
- зміни на рівні очей, такі як проблеми з рефракцією, тобто пацієнт потребує окулярів і не має корекції. У цьому випадку воно буде виправлено з їх використанням. %D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0″>катаракта, яка призводить до подвійного зору в цьому оці.
< li>захворювання рогівки, такі як рубці або втрата непрозорості рогівки.
- зміни на рівні сітківки, такі як епіретинальні мембрани, які є мембранами, що розвиваються на сітківці.
У всіх цих випадках структурних змін ока, якщо ці зміни можуть бути виправлені, проблема подвійного зору вирішувана.
ПОДВІЙНИЙ БІНОКУЛЯРНИЙ ЗІР. У разі подвійного бінокулярного зору це може бути викликане неврологічними змінами або проблемами на рівні очної мускулатури. Деякі з причин можуть бути:
- Косоокість: декомпенсована косоокість, тобто відхилення ока у пацієнта в дитинстві, яке декомпенсується у дорослому віці. li>
- Неврологічні зміни, такі як парез або параліч внутрішньочерепних нервів (нерви, які несуть інформацію до м’язів і можуть страждати від серцевих нападів, які паралізують ці м’язи та викликають порушення, що призводить до подвійного зору) .
- Зміни в центральній нервовій системі, які викликають зміщення очей і, отже, подвійний зір.
- Можуть також бути проблеми на рівні нервово- м’язової пластинки, яка є з’єднанням нерва з м’язом, наприклад міастенія.
- Існують і інші фактори, такі як проблеми зі щитовидною залозою або навіть механічні проблеми на рівні екстраокулярних м’язів, які також викликають зміщення очей .
Як поставити діагноз?
Сама диплопія є симптомом. На консультації у офтальмолога пацієнт посилається на візуальний дискомфорт. Роздвоєння зображень є причиною звернення пацієнтів до лікаря.
На консультації, щоб поставити діагноз та визначити, чому пацієнт бачить подвійне зображення, проводять повне офтальмологічне обстеження, включаючи:
- оцінку моторики очей (здатність координовано виконувати рухи очима), щоб точно визначити, чи існує м’яз, який не працює належним чином, якщо він паралізований або виконує гіперфункцію, тобто він працює більше, ніж повинен працювати
- виконують ортопедичні тести, для вимірювання в кожній позиції погляду
- призначають додаткові тести, які можуть включати загальний аналіз крові, гормональний склад (для оцінки щитовидної залози) або щоб виключити інфекційні або аутоімунні захворювання; тестування зображень мозку та очей (МРТ та комп’ютерна томографія) при підозрі на неврологічну чи компресійну причину, електроміограма при підозрі на м’язові захворювання.
Це небезпечно? Чи потрібно звертатися до відділення невідкладної допомоги?
Якщо у пацієнта подвійний зір, йому слід негайно звернутися до відділення невідкладної допомоги, щоб визначити причину його появи.
Якщо це декомпенсована косоокість, є час, щоб провести потрібне обстеження, щоб виключити будь-яку неврологічну причину, яка вимагає термінової серії досліджень або навіть госпіталізації, щоб визначити причину подвійного зору. Тому ми завжди рекомендуємо, коли у пацієнта раптово з’являється, щоб визначити причину його появи.
Якщо це декомпенсована косоокість, є час, щоб провести потрібне обстеження, щоб виключити будь-яку неврологічну причину, яка потребує термінової серії досліджень чи навіть госпіталізації, щоб визначити причину подвійного зору. Тому ми завжди рекомендуємо, коли у пацієнта раптово з’являється подвійний зір, потрібно звернутися до відділення невідкладної допомоги.
Як це лікується? Чи потрібна операція?
Хірургія зазвичай використовується тільки для виправлення диплопії чи подвійного зору, коли патологію чи саму диплопію не можна лікувати корекцією призмами.
Призми — це спеціальні скла, які ставлять в окуляри для зміщення зображення, створюване подвійним зором.
Коли цей ресурс не можна використовувати через дуже велике відхилення або через те, що пацієнт не адаптується до призмам, або через ступінь відхилення, або через естетичні проблеми, можна проводити запровадження ботулінічного токсину або операційного втручання, залежно від кожного пацієнта та його патології.
Операція, яка виконується при зміщенні лінії очей — це операція для викорінення косоокості, при якій мобілізують м’язи ока з метою повернення вирівнювання лінії очей. Це амбулаторна операція, яка не вимагає госпіталізації, і пацієнт у більшості випадків повертається додому того ж дня. Процедура проводиться під впливом місцевої анестезії та з деяким типом седації. У деяких пацієнтів у дуже специфічних випадках це може бути виконано під дією загальної анестезії.
Як проходить післяопераційний період?
Після операції з косоокості час відновлення відносно швидкий. Зазвичай пацієнти можуть відновити своє нормальне життя (роботу, навчання) в перший тиждень післяопераційного періоду.
У пацієнта можуть бути певні незручності, такі як відчуття стороннього тіла, яке поступово проходить і < strong>повністю зникає за кілька тижнів.
Пацієнтам не рекомендується ходити в басейн або на пляж і уникати контактних видів спорту протягом перших 10-20 днів.
Пацієнт повинен пройти курс лікування очними краплями протягом першого місяця і приходити на всі відповідні контролі у лікаря.
Як правило, перший контроль після операції проводять через 24 години, потім відповідно до еволюції проводять контроль через тиждень і через місяць ми вже знаємо більш-менш остаточний результат операції та дії на двоїння в очах.