Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Фотохромні лінзи для окулярів: упередження та факти.

Фотохромні лінзи стали одним з основних трендів у сучасній Оптиці. Сьогодні, лінзи з цією технологією, дають Користувачеві очок багато переваг. Особливо у поєднанні із пластиковими (органічними) лінзами високого індексу заломлення.

Де можна знайти?

Цю продукцію можна знайти в Оптиці, яка знаходиться в нашому центрі. Тим не менш, є абсолютно протилежні думки серед Оптиків і Клієнтів, щодо фотохромних лінз.

  • прозорі в приміщенні
  • швидко тонуються
  • сонцезахисні на сонці

Коли ми говоримо з Клієнтом про фотохромні лінзи, кожному Оптику знайоме питання: «Що станеться, якщо я заїду до тунелю?». Передбачувана в цьому питанні «небезпека», поширена в пресі кілька десятиліть тому, і досі свіжа в умах багатьох Споживачів. Відповідь на це питання дуже проста – через властивості автомобільного скла (лобового скла) або бічних), окуляри з фотохромними лінзами навряд чи будуть затемнюватися в машині. Звичайно, це не стосується тих випадків, коли ви їсте в кабріолеті. Важливо розуміти, що фотохромні лінзи не є сонцезахисними окулярами.

Загальне, і, безумовно виправдане, заперечення виробників лінз, полягає в тому, що вони не хочуть поєднувати всі технічні характеристики в одну пару очок. Оскільки загубиться потреба у сонцезахисних та інших спеціальних окулярах, на додаток до окулярів, для постійного носіння.

Таким чином, давайте акцентуємо нашу увагу на індивідуальній оцінці «за чи проти». Зрозуміло, що завдяки інтенсивним науковим дослідженням і розробкам, кількість «негативних» особливостей фотохромних лінз значно зменшилася. Винахід першої фотохромної лінзи відбувся понад 40 років тому. У 1964 році до нас дійшла перша доповідь про боросилікатну лінзу, з легованими кристалами галогенідів срібла. Назва «фотохромізм», між іншим, набагато старша – вже у 1899 році її застосували, описуючи зміни кристалічних хімічних сполук, які оборотно змінюють свій колір під дією світла.

Як працюють фотохромні лінзи?

Як відомо, фотохромні лінзи затемняються під впливом ультрафіолетового випромінювання (УФ-випромінювання). Це основний фактор, що впливає на реакцію затемнення пігментних молекул у лінзі. Однак, це не «вулиця з одностороннім рухом», оскільки процеси затемнення та освітлення лінзи відбуваються паралельно. сонячне та географічне положення. Наприклад, відомий факт, що іноді фотохромні лінзи темніють набагато більше в холодну і похмуру погоду, ніж у теплий і сонячний день. ). Це провокує дискусії про інтелектуальний світловий та сонячний захист. Багато професіоналів Оптики вважають, що зміна освітленості напружує очі.

Цей процес відбувається у повсякденних ситуаціях, таких як яскраве неонове світло в універмазі, погане освітлення в офісі за комп’ютером, розсіяне світло при їзді в дощ або під час проведення на відкритому повітрі. У цих умовах, сприйнятливі до світла Клієнти скаржаться на постійне моргання, червоні очі і головні болі. крайніх положеннях: «повністю прозорі» або «цілком затемнені», а, перш за все, у великій кількості варіацій між цими положеннями. у повсякденних ситуаціях, Клієнти люблять і знову набувають цих лінз. Фотохромні лінзи пропонують Користувачеві окулярів прекрасний захист від яскравого світла та ультрафіолетових променів, не тільки в ідеальних умовах, але і при змінах щохвилинних умов освітленості. То чому б Вам не поєднати чудовий візуальний комфорт із чудовим захистом та чіткістю зору?

У Салоні Оптика, у медичному центрі Ваш Зір бачення преміум класу в легенях естетично красиві лінзи стали стандартом. Хороший оптик-консультант не запропонує своїм вимогливим клієнтам прості фотохромні лінзи в стандартному індексі заломлення 1.50 (матеріал CR-39, наприклад AR-Diacoat Transitions), особливо коли рамка оправи «на гвинтах» або «на волосіні».

При необхідності, він скористається фотохромними лінзами з коефіцієнтом заломлення 1.67, наприклад, SEIKO SSV Transitions. Це надзвичайно тонкі та міцні лінзи дають не тільки чудовий захист від ультрафіолету, вони також чудово підходять для активного проведення часу на свіжому повітрі. Для створення цієї лінзи SEIKO використовує унікальний матеріал MR-10 з «протиударними» функціями.

Ще однією додатковою можливістю для Клієнтів з високими діоптріями став випуск компанією SEIKO найтонших у світі, пластикових фотохромних лінз в ультра- тонкому індексі заломлення n=1.74. На сьогоднішній момент ці фотохромні лінзи (SPG Transitions 1.74) задають новий стандарт естетичності та легкості. Вони придатні для створення модних, сучасних окулярів навіть за великих показань рецепта лікаря.

От чому, у цій ситуації, фотохромні мінеральні лінзи (скляні) перебувають у невигідному становищі. У цих лінзах (за винятком висвітлених лінз) пігментні молекули (галогеніди) розподілені по всій основі матеріалу. Виходить, що фотохромна реакція залежить від діоптрійності лінзи. У «мінусової» лінзі, база матеріалу по центру тонка, а до країв йде з потовщенням – відповідно фотохромне затемнення, по центру лінзи слабше, щодо країв. У «плюсовій» лінзі – навпаки: база матеріалу по центру товщі, відповідно затемнення по центру лінзи буде сильнішим, ніж на краях. На сьогоднішній день найбільш поширеною фотохромною технологією є Transitions. Вона пропонується багатьма великими постачальниками лінз.

Наприклад, фотохроматизація лінз SEIKO SSV 1.67 Transitions – це нанесення суміші фотохромної речовини (групи молекул), на передню поверхню «напівзаготівлі» 1.67. Проникнення в матеріал лінзи відбувається приблизно на 0.15 мм всередину, рівномірно розподіляючись по всій поверхні лінзи. Процес має назву «транс-бординг». Це дозволяє фотохромній лінзі затемнюватися до 85% тонування, незалежно від діоптрій. Детальна інформація про технологію Transitions є таємницею, що можна порівняти з рецептом Coca-Cola.

Щодо безпеки керування автомобілем, тут немає жодних обмежень: фотохромні лінзи повністю підходять для розпізнавання сигналу світлофорів і руху у вечірній або нічний час.

Фундаментальним критерієм якості пластикових фотохромних лінз є швидкість реакції, яка в даний час досягає декількох секунд. Сьогодні фотохромні лінзи в супер- високому (1.67) або в ультра- високому (1.74) індексі заломлення досягають тонування понад 60% протягом 30 секунд при кімнатній температурі 23 градуси.

Освітлення фотохромних лінз Transitions також проходить дуже швидко. У «світлому» стані фотохромні лінзи SEIKO Transitions пропускають майже 95% світла надходить на них. Тобто у приміщенні вони абсолютно прозорі. При цьому вони «відрізають» шкідливе «УФ-випромінювання» з довжиною хвилі до 395-400 нм – це один із найвищих показників UV-захисту. Сьогодні мінеральні фотохромні лінзи (скляні), що раніше мають перевагу в стійкість до утворення подряпин, йдуть на «другий план». Вся справа у розвитку високотехнологічних «твердих покриттях» пластикових фотохромних лінз, які запобігають утворенню пошкоджень. Наприклад, всі лінзи SEIKO Transitions автоматично мають двостороннє покриття, що включає прозорий оптичний лак (HardCoat) – що захищає від дрібних пошкоджень і подряпин. використання.

Детальнішу інформацію ви можете отримати у консультантів нашого салону Оптика (0564) 92 22 54

Рекомендовані статті:

Гімнастика для очей

30 дивовижних фактів про очі

Поради на післяопераційний період