Глаукома відноситься до патологій, що становлять небезпеку для здоров’я людини, оскільки при наданні несвоєчасної допомоги ризики втратити зір дуже високі. Розберемо, як вчасно виявити порушення з боку зору і які причини можуть викликати даний стан. подальшим зниженням гостроти зору до настання сліпоти. Найбільш уразливі до захворювання люди після сорока років, хоча можуть бути винятки у вигляді появи глаукоми у дітей та молодому віці. Класифікація
Залежно від причини захворювання глаукома може бути первинною, тобто викликатися травмою очей, що призвело до підвищення внутрішньоочного тиску, генетичної схильності. Вторинна форма глаукоми виникає на тлі інших патологій в організмі (атеросклероз, цукровий діабет).
Оскільки вік також впливає на розвиток глаукоми, розрізняють її такі форми: вроджена, інфантильна та глаукома дорослих.
Залежно від підвищення внутрішньоочного тиску:
Відкритокутова глаукома: зустрічається найчастіше, зазвичай має прихований та поступовий перебіг. Характеризується розвитком внаслідок порушення відтоку рідини в оці, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, або через погане кровопостачання до зорового нерва. Закритокутна: виникає внаслідок обмеження доступу рідини до дренажної системи, через що вона поступово починає накопичуватися у вічі. і відпливом внутрішньоочної рідини.
До факторів ризику, які можуть спровокувати патологію належать такі явища:
- віковий фактор (після 40-60 років) ;
- генетичний фактор;
- запальні процеси в оці або перенесені травми;
- цукровий діабет;
- патології серцево-судинної системи.<; /li>
Симптоми
- Різкий біль в очах: симптом, що виник, може спричинити головний біль і неможливість бачити ураженим оком.
- Почервоніння білків ока , а іноді навіть століття.
- Поява нечіткого зору.
- /li>
- При спробі подивитися на джерело світла хворі бачать різнокольорові кола.
- Зір значно погіршується в нічний. час і в сутінках.
Іноді можливий розвиток гострого нападу глаукоми (різке підвищення внутрішньоочного тиску), небезпечне і потребує негайної допомоги, оскільки несвоєчасне лікування призводить до втрати зору.
Проявляється даний стан різким болем у ураженому оці, яка поширюється на віскі та лобову ділянку. з’являється нудота та блювання з порушенням загального стану хворого.
Діагностика
Зазвичай глаукома діагностується на пізніх стадіях захворювання, але виявити патологію раніше можливо завдяки профілактичному щорічному огляду у офтальмолога або при поверненні при появі тривожних. . симптомів.
Для діагностики глаукоми лікар призначає такі методи:
- вимірювання внутрішньоочного тиску (онометрія);
- офтальмоскопія ( визначення стану зорового нерва);
- визначення повноти поля зору (периметрія);
- гоніоскопія (вимірювання кута між райдужною оболонкою та рогівкою).
Лікування
Методи лікування залежатимуть від стадії ураження ока. При виявленні патології на ранньому етапі призначається медикаментозна терапія, у вигляді очних крапель та таблетованих препаратів, які зупинять атрофію зорового нерва та відновлять кровопостачання. стадіях. Мета операції – створити необхідний відтік внутрішньоочної рідини для нормалізації тиску. лікувати патології, що можуть призвести до глаукоми. Також важливо стежити за часом, проведеним за гаджетами, щоб уникнути перенапруги очей.
Своєчасне виявлення захворювання, проведення відповідного лікування з чітким дотриманням рекомендацій лікаря є складовими для успішного усунення такої патології як глаукома.