Сьогодні важко уявити собі людину, чиє життя так чи інакше не пов’язане з комп’ютером. Тому варто розповісти, як зберегти зір і здоров’я очей при тривалій роботі з ним. ноутбуків не втратила актуальність проста істина: робіть перерви під час роботи. Фахівцями розроблена корисна та проста методика «20-20-20». Суть її в тому, щоб кожні 20 хвилин роботи за комп’ютером перериватись на 20 секунд та давати очам відпочити. Під час відпочинку потрібно дивитися на дрібні об’єкти, розташовані на відстані 20 футів (близько 6 метрів). Цей спосіб допоможе зберегти гостроту зору довгі роки. Важливість методики варто визнати насамперед офісним працівникам – тим, хто проводить за комп’ютером майже весь день.
Корисний аксесуар
Комп’ютерні окуляри, призначення яких зрозуміло і без роз’яснень, що забезпечують надійний захист очам. Окуляри підвищують контрастність зображення, усувають відблиски та виступають бар’єром між сітківкою ока та блакитним світлом монітора, який і є головним ворогом зору. При виборі очок для комп’ютера варто звернутися до окуліста, а при покупці – не заощаджувати. Якісні окуляри повинні мати коричневі лінзи і покриття антивідблиску, в іншому випадку їх значимість знижується.
Очевидне – неймовірне
Робоча обстановка теж впливає на здоров’я очей. Існує кілька правил, яких слід дотримуватись. По-перше, намагайтеся якнайчастіше протирати пил на робочому (комп’ютерному) столі і раз на тиждень протирати і сам монітор спеціальними серветками. По-друге, стежте за свіжістю та вологістю повітря. Для цього провітрюйте приміщення кілька разів на день, але не перестарайтеся з кондиціонерами. Поставте недалеко від комп’ютера рослини, які теж позитивно впливають на робочу обстановку. Ну і, нарешті, подбайте про правильне розташування монітора. Екран не повинен знаходитись навпроти вікна без штор – від цього швидко настає стомлюваність. Сам монітор краще розташувати прямо, на відстані 50-60 см від очей.
Надійна профілактика
Якщо після вжитих заходів ви все ще відчуваєте дискомфорт і втому очей , настав час подумати про медикаментозні профілактичні препарати – краплі і вітаміни. Існує три категорії очних крапель: для відновлення слизової оболонки ока, для звуження судин та позбавлення від набряків та для усунення сухості. Так що підібрати потрібний вам препарат не складе особливих труднощів, але перед цим варто відвідати офтальмолога. Крім крапель існують спеціальні вітамінні комплекси, що допомагають покращити стан ваших очей, зберегти зір, запобігти серйозним захворюванням. Серед найефективніших варто відзначити “Лютеїн Комплекс”, “Стрікс” з чорницею, Vitrum Vision, “Супер Оптик” та ін. Хоча багато вітамінів відпускаються без рецепта лікаря, краще все-таки проконсультуватися з фахівцем. Ви можете не тільки даремно витратити кілька сотень рублів на вітаміни, які не принесуть користі, але ще й посилити становище. не так бажано, скільки потрібно. Очі – чутливий орган, тому вони вимагають особливої уваги та дбайливого догляду. При роботі за комп’ютером потрібно не просто вибрати один із запропонованих нами способів збереження зору та здоров’я, а забезпечити комплексний підхід. Швидка стомлюваність, сухість очей, дискомфорт на перший погляд можуть здатися невинними і неминучими симптомами любителів комп’ютера. Однак вони можуть спричинити розвиток серйозних захворювань очей, призвести до погіршення зору і навіть сліпоти.