Якщо років 20 тому носити окуляри вважалося соромним, то сьогодні окуляри – це стильний аксесуар, який підкреслює вашу індивідуальність. Багатий вибір оправ дозволяє з легкістю експериментувати зі стилем та образом. А це означає, що кожен новий день ви виглядатимете по-особливому зовсім. Здійснюючи покупку зі звичайних ринкових лотків і кіосків, знайте, часто продавці лише здогадуються про те, як потрібно правильно підбирати “другі очі”. Чому ж тоді ми заощаджуємо на своєму здоров’ї? зорі? Адже очі – це дзеркало душі, це океан, у якому відбивається все наше життя.
Отже, чим же небезпечні готові окуляри? По-перше, діоптріями. Зазвичай, у готові окуляри вставляють лінзи з невідповідними для Вас діоптріями. Розбіжності можуть досягати +/- 0,25 діоптрію. На перший погляд, це дрібниця, але «четвірка» може викликати відчутний зоровий дискомфорт і навіть призвести до погіршення зору. Очі почнуть швидко втомлюватися, можуть запалитися повіки, з’явитися головний біль.
Другий мінус готових окулярів – неточність міжзоряної відстані. відомо, характеризується відсутністю контролю над точністю параметрів, що заявляються. Судіть самі, якщо окуляри робить майстер на замовлення, то він встановлює міжзоряну відстань максимально точно за вашим рецептом. У готових окулярах цей параметр «плаває»: відстань може бути виставлена не по горизонталі, а по діагоналі. У результаті – одним оком ви взагалі не потрапите до оптичного центру. Чим це загрожує? Ваші очні м’язи автоматично намагатимуться виправити дефект окулярів, а це сприятиме швидшому погіршенню зору.
Третя похибка готових окулярів полягає в оптичних (очкових) лінзах. Існує сотні лінз: товсті, тонкі, антивідблискові, грязе-, жиро-, водовідштовхувальні, з тонуванням від комп’ютерного випромінювання, від зустрічних фар, фотохромні… І кожна з них створена для того, щоб окуляри приносили їх власнику комфорт. Якщо ж ви придбали готові окуляри – забудьте про різноманітність. У них стоїть звичайнісінький пластик або скло, які прослужать малий період. Крізь такі лінзи ви просто бачитимете, але недовго і небезпечно для зору.
Наступний недолік готових окулярів – оправа. У дешевому штампуванні часто використовують низькоякісні матеріали, наприклад, нікель, який викликає алергію. Крім того, недорога оправа швидко втрачає свій первісний вигляд і стає непрезентабельною. Професійна оптика гарантує якісну оправу та несе відповідальність за проданий матеріал. Робимо висновки
- Готові окуляри порівняй фаст-фуду: швидко, дешево та шкідливо для здоров’я.
- Ми не настільки багаті, щоб платити двічі. Професійна оптика на відміну від готових окулярів є довговічною, практичною і досконалою.
- Очі потрібно берегти, а неякісний товар може призвести до погіршення і навіть втрати зору.
P.S. Серцем можна побачити те, що не побачиш очима. Це справді так. Однак без зору ваше життя буде позбавлене яскравих фарб… Пам’ятайте про це і не відкладайте похід до професіоналів. Будьте здорові.