Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Як споживання алкоголю впливає наш зір?

Ми всі чули про те, що зловживання алкоголем погіршує здоров’я. При вживанні алкогольних напоїв ми не тільки недооцінюємо ризики наших рішень, але й відчуваємо розслаблення м’язів, яке також впливає на наш зір. світла чи сухість очей. Ці ефекти зазвичай зникають наступного дня, але в довгостроковій перспективі повторне зловживання алкоголем може також призвести до незворотних пошкоджень, про які слід знати.

Короткостроковий вплив на зір

< Одним із короткострокових наслідків надмірного вживання алкоголю є дводвій зір. Цей розлад, відомий як диплопія, призводить до того, що зображення, що сприймаються лівим і правим оком, неправильно обробляються мозком і утворюють єдине просторове зображення. яка покриває поверхню ока. Це тому, що етанол потрапляє у сльозу і сприяє випаровуванню її водної складової частини. Як наслідок, якість сприйманого зображення погіршується.

З іншого боку, алкоголь також впливає на наше сприйняття кольорів (особливо червоного) і нашу здатність адаптуватися до змін освітлення, на додаток до збільшення сприйняття ореолів (світлих кіл).

Ми повинні враховувати вплив алкоголю на зір, особливо при русі вночі, оскільки це може призвести до того, що ми не побачимо пішохідний перехід, ми не помітимо сигнал світлофора або не побачимо відблиски від фари іншого автомобіля.

Довгостроковий вплив на зір

Хоча короткострокові ефекти можуть бути шкідливими, споживання великої кількості алкоголю або його тривале зловживання роками може збільшити ризик хронічного пошкодження зору, зорового нерва та обробки візуальної інформації мозком.

Надмірне споживання алкоголю може вплинути на зоровий нерв і викликати дегенерацію жовтої плями, що погіршить наше сприйняття кольорів і форм, роблячи їх менш яскравими та розмитішими. Таким чином, постраждалий може навіть зазнавати труднощів із розпізнаванням осіб.

Споживання алкоголю, крім того, викликає зміни, які погіршують кількість поживних речовин та кількість кисню, одержуваного зоровим нервом. Зниження рівня вітамінів групи В, особливо В1 (тіамін) та В12 (ціанокобаламін), може серйозно пошкодити наш зір. Поєднання токсичної дії алкоголю з низьким рівнем вітамінів може викликати так звану токсичну невропатію зорового нерва, захворювання зорового нерва, яке погіршує зір обох очей і, якщо не виправляється вчасно, то може призвести до незворотних змін. >

З іншого боку, деякі дослідження також пов’язують надмірне вживання алкоголю з підвищеним ризиком розвитку катаракти, яка без лікування може спричинити сліпоту. Зазвичай катаракта вражає людей старше 55 років, проте ризик її розвитку в більш ранньому віці збільшується з вживанням алкоголю і пов’язаним з ним дефіцитом поживних речовин. вживання алкоголю може вплинути на ваш зір.