Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Як дивитися телевізор без шкоди здоров’ю

Скільки дивитись?

Дорослій людині без шкоди для здоров’я очей можна дивитися телевізор протягом 2–3 годин день. Але бажано, щоб ви проводили перед екраном не більше 1,5 години поспіль. Маленьким дітям не варто дивитися телевізор більше 30 хвилин на день. Дитина. у віці 3–7 років може сидіти перед екраном не більше години, а дітям 7–13 років буде 2 годин на день .

Натисніть, щоб збільшити. Інфографіка Марії Клементтьєвої

Сидячи чи лежачи?

Все залежить від того, на якій висоті розташований телевізор. Ваш погляд повинен падати в центр екрана. Тому, якщо ви звикли дивитися телевізор лежачи, його потрібно встановлювати вище.

У якій позі?

Голова не повинна закидатися назад – це дає зайве навантаження на шийні хребці або нахилятися вперед це призводить до появи другого підборіддя і обвисання контурів обличчя. ризик варикозної хвороби. Частіше змінюйте позу. Під час перегляду телевізора сидячи перемикайтеся з носка на п’яту, рухайте ступнями в різні сторони.

Зі світлом чи без?

Не дивіться телевізор у темряві. Коли ваш погляд переміщається з яскравого екрану в темні кути кімнати, очі сильно втомлюються. Також телевізору не місце біля вікна. Сонячні відблиски, які потрапляють на екран, стомлюють зір.

Куди поставити?

Безпечна відстань, з якої можна дивитися телевізор, залежить від діагоналі екрану та дозволи . Чим більший телевізор, тим далі має сидіти глядач. Але при цьому чим вищий роздільна здатність екрану, тим менше навантаження на зір, тому телевізори з високою роздільною здатністю (FULL HD, ULTRA HD) можна дивитися з ближчою відстані, ніж ті, що підтримують стандартну роздільну здатність екрана (SD). Для екранів з позначенням HDReady потрібно вибрати середню величину.

22дюйма

0,9–2,5 м

26 дюймів

1–3 м

32 дюйма

1,2–3,3 м

< td>

37 дюймів

1,4–3,7 м

40 дюймів

1,4–4 м

42 дюйма

< /td>

1,7–4,4 м

46 дюймів

1,8–4,7 м

50 дюймів

1 ,9–5 м

Три заборони

  1. Не спіть під телевізор. Блики від екрану порушують вироблення гормону мелатоніну, який синтезується тільки під час сну в повній темряві. Нестача мелатоніну не тільки загрожує безсонням, але і порушує обмінні процеси в організмі і збільшує ризик онкологічних захворювань. Не їжте перед телевізором. Перед блакитним екраном ми з’їдаємо більше, навіть якщо не голодні. Справа в тому, що під час перегляду фільмів і передач мозок зайнятий обробкою інформації і може з запізненням вловити сигнал про те, що ви вже наситилися. Тому ті, хто звик поєднувати трапезу з переглядом телевізора, в середньому з’їдають на 500 калорій більше і їдять приблизно на 20 хвилин довше, ніж ті, хто їсть в тиші. Не включайте телевізор на повну . Занадто гучні звуки можуть призвести до погіршення слуху і розладів нервової системи.