Багато людей проводять перед монітором комп’ютера не менше 10 годин на добу. Повертаючись додому після напруженого трудового дня, поспіхом повечерявши і поспілкувавшись кілька хвилин зі своєю сім’єю, ми знову поспішаємо повністю поринути у віртуальний світ: соціальні мережі, спілкування зі «Скайпу», комп’ютерні ігри, перегляд фільмів та передач, а іноді доводиться виконувати і роботу, взяту додому … При цьому ми рідко замислюємося про те, наскільки сильно таке дозвілля шкодить нашому здоров’ю. І насамперед страждає наш зір.
Заподіяна шкода зору від колосального навантаження при роботі за комп’ютером наскільки серйозна, що Американська асоціація оптометристів для його позначення ввела спеціальний термін «комп’ютерний зоровий синдром». Згідно з дослідженнями, подібним комплексом розладів страждають близько 65% користувачів комп’ютерів. Основними його симптомами є швидка стомлюваність очей, часте потемніння в очах, підвищена чутливість до світла, відчуття стороннього тіла, «піску» в очах, печіння та свербіж.
Якщо відмовитися від роботи на комп’ютері неможливо з об’єктивних причин, то можна хоча б постаратися зменшити ступінь шкідливого впливу такого часу на очі.
Кілька способів, як знизити навантаження на очі при роботі за комп’ютером
– Робіть перерви. Навіть якщо ваш робочий день за комп’ютером розписаний буквально по хвилинах, намагайтеся обов’язково перервати кожні 50-60 хвилин. Для того, щоб дати можливість очам трохи відпочити, достатньо 5-7 хвилин. За цей час можна вирішити інші робочі моменти, поспілкуватися з колегами, вийти на свіже повітря або просто трохи відволіктися і сфокусувати свою увагу на приємніших речах. Організуйте своє робоче місце таким чином, щоб відстань між очима та монітором комп’ютера становила не менше 30 см і не більше 55 см. Трохи нахиліть монітор під кутом, щоб його нижня частина була трохи ближчою до вас. Розташовуйте монітор таким чином, щоб він знаходився прямо навпроти вас, а не навскоси.
– Висвітлення. Ідеальний варіант при роботі за комп’ютером – приглушене розсіяне світло. Встановіть комп’ютер таким чином, щоб захистити монітор від потрапляння сторонніх відблисків, відбиття та прямого сонячного проміння. Постарайтеся максимально відсунути від монітора предмети, які можуть відображатись на екрані; захистіть вікна від потрапляння яскравих сонячних променів; регулюйте яскравість штучного освітлення так, як вам зручно. Простежте, щоб світло потрапляло на монітор з лівого боку. -компьютером-как-избесхат-professionalnyh-boleznej.html”>Робота за комп’ютером. Як уникнути професійних хвороб?
– Не фокусуйте погляд виключно на екрані. Розширюйте межі свого периферичного зору, працюючи за комп’ютером, помічайте предмети, що вас оточують: робочий стіл, стіни, вікна і т. д. Для зниження напруги і втоми очей візьміть за звичку кожні 3-5 хвилин дивитися кілька секунд на віддалені предмети.
>
– Вживайте продукти, що сприяють покращенню зору. Включіть у своє меню фрукти та ягоди, що містять вітамін С (лимон, чорна смородина, чорниця, ківі), вітамін А (морква, вершкове масло), цибуля та часник (містять сірку, що позитивно впливає на зір), жирні сорти риби, чорний шоколад . Слід комбінувати продукти, поєднувати їх таким чином, щоб кожен із них приносив максимальну користь для зорових органів. При цьому зміцнити зоровий апарат допоможуть фітопрепарати для лікування та профілактики захворювань органів зору («Фітопідтримка для зору», «Сумішка для покращення зору», «Очанка для очей», «Чорниця-форте»).
< /p>
Намагайтеся по можливості скоротити час перебування перед монітором. Прогулянки на свіжому повітрі, активні види спорту, повноцінний відпочинок, зустрічі з друзями допоможуть не лише зберегти здоров’я очей, а й подарують гарний настрій та відмінне самопочуття!