Ще давньогрецький філософ Піфагор казав, що очі – це брама сонця. І справді, завдяки здатності бачити ми отримуємо понад 80 відсотків інформації про навколишній світ. Ті, хто залишився – доповнюють наш зоровий світ звуками, запахами, дотиками та смаковими відчуттями.
Очі – унікальний орган, завдяки якому ми можемо сприймати близько 10 мільйонів колірних відтінків. Можемо, але за оцінками офтальмологів, добрим результатом вважається вміння людини розрізняти всього близько двохсотквітів. Та й то, такою здатністю можуть похвалитися лише ті, чия професія пов’язана з дизайном та поліграфією. Якщо порівнювати гостроту зору людини, наприклад, з орлиною, то пильність піднебесної птиці майже вдвічі вища за людську. Можна багато наводити цікавих фактів, але не про це. Головне завдання кожного з нас – зберегти свій зір. Досягти цього можна за допомогою нехитрих правил.
Створіть комфортні умови для очей
Століття інформаційних технологій «усадив» практично кожного з нас за комп’ютер. Ми працюємо, очі напружуються, втомлюються.
Постарайтеся створити комфортні умови для ваших очей: подбайте про освітлення, правильне налаштування монітора, не забувайте про поставу і, звичайно ж, про технічні перерви . Кожну годину-півтори вставайте з-за комп’ютера і хвилин на 10 відверніться від робочого ритму: просто подивіться в далечінь, у небо…
Гімнастика для очей
Якщо ви носите окуляри або лінзи, час вправ краще зняти їх. Серед основних вправ – «пальмінг» (закриття очей долонями). Очі мають відпочивати від світла. Тому час від часу намагайтеся секунд на 15-20 поринути у темряву. Далі – вправа на розслаблення очей та шиї«лист носом». Його можна виконувати сидячи, лежачи, стоячи. Уявіть, що пишіть різні літери, слова, малюєте кола, квадрати. Потім – подивіться на цей світ«крізь пальці». Ваші очі розслабляться за рахунок того, що ви дивитеся, не концентруючись на чомусь одному.
Збалансоване харчування та вітаміни
Наші очі вимагають дбайливої уваги і тому підтримати зір та заповнити нестачу вітамінів можна за допомогою таких фітопрепаратів, як «Зіравіт», «Фітопідтримка зору», « Олія гарбуза», «Чорниця форте» , «Зоряна очанка», «Лютеїн інтенсивний». В них повний комплекс життєво важливих для очей вітамінів, макро- та мікроелементів.
Гігієна очей
strong>Не забувайте, приходячи додому, промивати очі теплою кип’яченою водою. Як і наша шкіра, вони страждають від пилу, бруду, вихлопних газів. Раз на два тижні робіть заспокійливі ванни для очей. Для блиску та зняття почервоніння очей заварюйте бузину, квіти аптечної ромашки, липи.
І насамкінець
Якщо у вас проблеми із зором – не відкладайте їх. Зверніться до лікаря і, можливо, проблему можна буде усунути. Нехай ваші очі завжди будуть здоровими та пильними!