дотримуватися відстані до екрана при перегляді телевізора не менше 3 метрів. Багато людей цікавляться, як зміцнити здоров’я під час самоізоляції. Зокрема, це питання стосується профілактики проблем із зором за допомогою гімнастики та вживання вітамінів. Зорові можливості кожної людини закладені при народженні і залежить від анатомічних особливостей. Так, людей з ідеальним зором поблизу і вдалині всього близько 7%.
Згідно з дослідженнями, постійне вживання продуктів, багатих цинком, вітамінами А, С і Е допомагає зберегти хороший зір . Доведено позитивний вплив лютеїну на якість зору, захист очей від патологічних процесів. Ця речовина не синтезується організмом і отримати її можна лише із зовнішніх джерел. Тому можна зробити висновок, що вітаміни, у складі яких є лютеїн, сприятимуть покращенню зору.
Вітаміни та елементи для підтримки здоров’я очей:
Вітамін А — добову дозу цього вітаміну людина може отримати, наприклад, із двох яєчних жовтків. Також багаті на цей важливий для зору вітамін печінка, вершкове масло, риб’ячий жир, авокадо, капуста, болгарський перець, морква. Найвищий вміст вітаміну А в абрикосі. Споживання продуктів з достатньою кількістю вітаміну А важливе за будь-яких порушень зору, оскільки він входить до складу пігменту сітківки ока.
Вітамін С — його добова доза міститься в одному апельсині. Вітамін С необхідний хорошої роботи кровоносної системи, судин очей. Їм багаті чорниця, журавлина, яблука, зелень, обліпиха, черешня, шипшина.
Вітамін Е — людина може вимагати добову дозу вітаміну Е з жмені фундука. Також він міститься в бразильському горіху, мигдалі, насінні соняшнику. Вживання вітаміну Е допомагає уникнути передчасного старіння тканин органів зору, патологічних змін сітківки та райдужної оболонки.
Цинк — достатнє споживання цього елемента зменшує ризик виникнення катаракти. Цинк сприяє швидшому засвоєнню вітаміну А, перешкоджає віковим змінам кришталика ока. У великій кількості цинк міститься в гарбузі, рибі, печінці.
Антоціани — необхідні людині для підтримки хорошого стану кровоносних судин, що перешкоджають появі глаукоми. Використовуючи чорницю і чорну смородину, багаті на антоціани, можна захистити свої очі від надмірної втоми при великих навантаженнях. для очей думки офтальмологів поділяються. За результатами досліджень вчених, гімнастика для очей досить корисна і допомагає розслабити м’язи, зняти втому. Однак важливо розуміти, що за наявності офтальмологічних захворювань вправи для органів зору не здатні вилікувати, а лише допомагають тимчасово полегшити деякі симптоми. Є кілька прийомів для зняття напруги та розминки органів зору. Вони досить прості і допоможуть тим, хто тривалий час працює за комп’ютером, читає книги або виконує дрібну роботу. karantin-4-320×180.jpg?x78301″>
Вправи для очей:
- Дивитись по черзі в сторони, вгору і вниз, не повертаючи при цьому голову.
>
- Вліво і вправо малювати поглядом кола, періодично концентруючи зір на об’єкті вдалині.
- Протягом 10 секунд безперервно моргати, потім закрити очі на кілька секунд. Після цього знову моргати 1 хвилину і знову зробити перерву, потім подивитися вдалину.
- Почергово фокусувати погляд на переніссі та на будь-якому об’єкті за вікном.
- Вправа «пальмінг». Необхідно заплющити очі і дуже щільно прикрити долонями їх так, щоб пальці розташовувалися на лобі, а основи долонь – на вилицях. Не повинно бути сильного натискання руками на обличчя.
Така вправа сприяє розслабленню м’язів, відпочинку для очей і на думку деяких людей чимось нагадує легку медитацію.
Гімнастику необхідно виконувати у зручному положенні, кожну вправу повторювати по 3-4 рази. Ось кілька простих порад для людей, які хочуть зберігати гарне самопочуття та здоров’я завжди, а особливо в період самоізоляції.