Люди, у яких проблеми із зором, не з чуток знають, як важливо знайти відповідний метод корекції. Традиційно виправляли дефекти зору за допомогою окулярів. Однак їх застосування не завжди зручне та практично. Сьогодні людина живе активним життям, а в режимі багатозадачності комфорт дуже важливий. Велику популярність зараз набули контактні лінзи через ефективність та зручність застосування. Різноманітність видів, форм, матеріалів виготовлення дозволяє знайти оптимальний варіант і вибрати відповідні контактні лінзи для очей. . Проблеми можуть виникати з різних причин:
- близорукість (міопія);
- дальнозоркість (гіперметропія);
- деформація рогівки, кришталика;
- вікові порушення.
Оптичні вироби виготовляються за сучасними технологіями з безпечних та якісних матеріалів. Тому в наш час цей метод корекції зору такий ефективний і практичний у застосуванні. Тільки у разі грамотного підбору вони будуть ефективними і стануть єдиним цілим з власним оком. Крім комфорту в період носіння, такі засоби корекції мають інші переваги:
- Їх можна використовувати людям з активним способом життя, спортсменам.
- Зовнішні фактори, наприклад, погодні умови не впливають на лінзи. У дощ з ними не виникне незручностей, на відміну від окулярів.
- При їх використанні поле видимості не обмежене.
Самостійно вибрати контактні лінзи для очей не рекомендується через те, що можна завдати шкоди зору. Найкраще звернутися до кваліфікованого офтальмолога.
Які бувають контактні лінзи
Оптичні засоби відрізняються за декількома параметрами: матеріал виготовлення, дизайн, тривалість носіння. Основні види:
Переважна більшість людей використовують м’які лінзи. Вони застосовуються не тільки для корекції зору, але і як декоративні елементи. Наприклад, кольорові можуть посилити свій колір очей або змінити його. Терапевтичні застосовують у період після операції на очі, вони захищають рогівку. Косметичні коригують вроджені чи набуті дефекти очей. М’які засоби корекції за матеріалом виготовлення бувають гідрогелеві та силікон-гідрогелеві. Важливим показником якості матеріалу є коефіцієнт пропускання кисню. У силікон-гідрогелевих він має оптимальне значення для безпечного денного та нічного застосування. Також вони більш пружні та краще тримають форму, ніж гідрогелеві. Не менш важливий критерій при виборі – вміст вологи. У гідрогелевих лінзах міститься великий відсоток вологи, що робить їх зручними у використанні. Такі вироби тонкі та м’які з еластичною поверхнею.
Жорсткі лінзи виготовлені з термопластику, завдяки чому відрізняються високою міцністю. Такі оптичні вироби добре зберігають форму, можуть використовуватися протягом тривалого часу, невибагливі у догляді.
Через особливості матеріалу виготовлення до жорстких лінз зазвичай складніше звикають. Недоліком також можна назвати їхню низьку кисневу пропускність. Призначають такі оптичні засоби при дефектах форми рогівки ока, наприклад, астигматизм. Виготовляють їх у лабораторії з урахуванням індивідуальних параметрів пацієнта.
За тривалістю носіння бувають:
- Дневного носіння. На ніч їх потрібно знімати.
- Гнучкого носіння. Їх можна не знімати кілька ночей.
- Пролонгованого носіння. Можна носити до семи днів.
- Безперервного носіння. Можна використовувати до місяця.
Термін заміни також є важливим критерієм вибору.
Лінзи, які змінюють кожен день, більш гігієнічні. За ними не потрібен догляд і фахівці рекомендують їх як найбезпечніші. Особливо радять для першого використання. Недоліком можна вважати лише відносно високу вартість.
Традиційні лінзи мають високу міцність, тривалий термін носіння — півроку та більше. Але через велику щільність можуть пошкодити рогівку ока. Засоби планової заміни зручні у використанні, мають хорошу кисневопроникність і вологопроникність. Їх змінюють або раз на кілька тижнів (частої заміни), або раз на місяць, квартал або півріччя. ;
сферичні (при короткозорості та далекозорості);
мультифокальні (коригують пресбіопію);
асферичні (з покращеними оптичними показниками).
ul>
Як правильно підібрати лінзи для очей
Необхідною умовою при виборі оптичних засобів корекції є відвідування офтальмолога. Важливо розуміти, що лінзи не можуть бути універсальними та підходити всім пацієнтам. Підбір повинен здійснюватись з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікар проводить огляд очного дна, під час обстеження визначає ступінь гостроти зору, радіус кривизни, стан рогівки. З отриманих даних, офтальмолог рекомендує певні вироби. Після того, як пацієнт їх вперше надягає, знову перевіряють.
У разі виникнення дискомфортних відчуттів або неправильної корекції дефекту підбирають інші лінзи. Лікар обов’язково консультує щодо правил використання та питань догляду за ними. Періодично необхідно відвідувати спеціаліста для перевірки показників зору. Вони можуть змінюватись і тоді підбір здійснюють за новими параметрами. Слід пам’ятати, що лінзами не можна користуватися після закінчення терміну їх експлуатації, адже це може негативно позначитися на зорі і викликати небажані ускладнення. чи термін використання. Ці фактори, звичайно, важливі та визначають ступінь зручності для пацієнта. Однак без обстеження та рекомендацій грамотного офтальмолога лінзи можуть не тільки не мати належного ефекту, а й нашкодити очам. Здоров’я — найцінніше, що маєте. Довіряйте його професіоналам!