Очі потребують піклування та захисту в будь-яку пору року. Незалежно від того, чи засмагаєте ви на березі моря, чи поспішайте вранці на роботу по засніжених вулицях. Ультрафіолет у помірних кількостях допомагає зміцнити імунітет людини та сприяє виробленню вітаміну D, тому дія сонячних променів цілком може бути корисною. Головне пам’ятати, що все добре в міру. УФ-випромінювання при нетривалому впливі та оптимальній інтенсивності не є небезпечним для зору.
Проте існує ризик отримати опік рогівки від ультрафіолету. У тому випадку, якщо засмагати в солярії без спеціальних окулярів, відбувається надто інтенсивна дія від штучного УФ-випромінювання, і очі не отримують необхідного захисту. Слід бути обережними під час відпочинку в горах, там промені сонця майже не розсіюються і мають спрямовану дію.
Отримати опік від звичайного сонячного освітлення на вулиці практично неможливо. Дітей ретельніше оберігають від зайвого ультрафіолету, тому що в силу особливостей формування оболонки очей вони сильніше схильні до отримання опіку рогівки.
Що ще шкодить очам
У повсякденному житті ми щодня стикаємося з безліччю факторів, що впливають на наше здоров’я та самопочуття. Дискомфорт у власних очах може виникати від занадто яскравого сонячного світла, інфрачервоного випромінювання. Вітер, пил, повітря кондиціонера та теплових гармат викликають відчуття сухості слизової оболонки очей. З’являється сльозотеча, почервоніння, неприємне відчуття при морганні. Полегшити цей стан можна за допомогою зволожуючих крапель. Підібрати відповідний засіб завжди допоможе лікар-офтальмолог.
Як допомогти очам
Якщо ви збираєтеся тривалий час пробути на вулиці при яскравому сонячному освітленні, то неодмінно захопіть із собою сонцезахисні окуляри. Іноді здається, що їх використання вже не потрібне і сонячне світло не таке яскраве, але для очей ультрафіолетове випромінювання все одно може бути небезпечним, тому краще не нехтувати захистом. Те ж саме стосується відбитих променів — не варто забувати про їхній вплив. Якщо ви в зимовий час опинитеся на яскравому сонці, то сніг буде відмінною поверхнею, що відбиває. Влітку такий самий вплив матиме УФ-випромінювання, що відбивається водою. Тому сонцезахисні окуляри будуть актуальними і влітку, і взимку.
Як вибрати сонцезахисні окуляри
До вибору окулярів краще підійти ґрунтовно та серйозно. У спеціалізованому салоні оптики працюють професіонали, які підберуть сонцезахисні окуляри зі 100% захистом від ультрафіолетового випромінювання. Лінзи там перевіряють за допомогою спектометра, тому можна бути впевненими у їхній якості. Важливо вибрати окуляри широкої форми – це забезпечить надійний захист від сонця з усіх боків. Потім лінзи не повинно бути занадто сильним. Крім функціональності, увагу слід звернути і на зручність: якщо в окулярах не комфортно, то й носити їх буде неможливо. потрібно підібрати сонцезахисні окуляри з діоптріями. Сьогодні на ринку також існують спеціальні окуляри з фотохромними лінзами («хамелеони»), які змінюють ступінь затемнення лінзи в залежності від освітленості.»
Для захисту від сонячного світла існують спеціальні лінзи з ультрафіолетовим фільтром. Вони зручніші у використанні, але вимагають певного догляду. Через швидке пересихання їх необхідно частіше змінювати, і за надто інтенсивного світла вони не допоможуть.