Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Катаракти: як не допустити погіршення зору?

Катаракта – це помутніння кристаліка ока, яке буває частковим або повним. Його результат – погіршення зору до розвитку повної сліпоти. Найчастіше катаракта виникає у похилому віці, це пов’язано із віковими змінами органів зору. до сітківки ока. Помутнілий кристалик перестає пропускати світло, що тягне за собою погіршення здатності бачити.

У 90% випадків катаракту виникає у людей похилого віку, адже згодом кристалік мутніє через природну зміну його біохімічного складу. Крім того, хвороба може виникнути через травму ока, ендокринні патології, супутні хвороби очей, нестачу вітамінів в організмі.

Симптоми катаракти такі:

 

    < погіршення зору, особливо вночі, в сутінки;
  • чутливість до яскравого світла;
  • проблеми з читанням дрібного шрифту;
  • двоїння в очах, предмети людина бачить начебто викривленою;
  • погане сприйняття кольорів, все зливається в один відтінок;
  • предмети видно розмито, людина бачить ніби через запотіле скло.

 

Якщо катаракта охоплює весь кристалик або його більшу частину, зміни видно неозброєним поглядом. Зіниця стає сірою, блідою, з молочним відтінком.

ЛІКУВАННЯ КАТАРАКТИ

Помутніння кристаліка необоротне, тому в лікування катаракти переважно хірургічне. У поодиноких випадках, якщо хворобу діагностувати на ранньому етапі розвитку, її можна вилікувати за допомогою крапель, які покращують метаболізм усередині кристаліка. У такому разі помутніння кристаліка уповільнюється.

Під час операції повністю видаляють помутнілі маси, при цьому капсула кристаліка зберігається і заміщається спеціальною лінзою.

КАТАРАКТА У НОВОРОДЖЕНИХ

катаракта у новонароджених дітей Вона обумовлена ​​генетичними змінами у структурі білків, які необхідні забезпечення прозорості кристалика. Вроджена катаракта може виникнути через цукровий діабет у матері, перенесених вагітною інфекційною хворобою в першому триместрі та через інші індивідуальні причини, пов’язані зі здоров’ям матері. Показано хірургічне лікування вродженої катаракти, які проводять дітям від 3-місячного віку.