Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

КАТАРАКТА В МОЛОДОМУ ВІКУ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Найчастіше помутніння кришталика (розвиток катаракти) пов’язане з віковими змінами, але порушення прозорості кришталика зустрічається в молодому і навіть дитячому віці.

Вродженою вважається катаракта, виявлена при народженні або на першому році життя її наявність може бути пов’язана з генетичними захворюваннями, метаболічними порушеннями або перенесеними у внутрішньоутробному періоді захворювання (такими, як краснуха). Частина вроджених катаракт значно впливає на зорові функції, роблячи необхідною операцію в ранньому віці, частина не викликає зорових порушень, залишаючись до часу стабільними, ризик прогресії збільшується на другій-третій декадах життя.

Наявність системних захворювань може викликати поява катаракти в молодому віці. Цукровий діабет, особливо при погано контрольованому рівні глікемії, є поширеною причиною проведення операції у молодому віці. Але не тільки діабет може викликати подібні проблеми, також галактоземія, гіпокальціємія, хвороба Вілсона, міотонічна дистрофія та ін. захворювання ока, такі як пігментний ретиніт, ідіопатична атрофія райдужної оболонки або хронічна гіпотонія. так і при місцевому застосуванні у вигляді крапель; • аміодарон – препарат для лікування аритмії • деякі антипсихотичні засоби (хлорпромазин, тіоридазин) • міотики – препарати , що звужують зіницю (при тривалому застосуванні для лікування глаукоми)

• статини – препарати для зниження рівня холестерину (при перевищенні необхідної дози) та ін.

У будь-якому віці є ризик отримання травми. Травматичне пошкодження кришталика може бути викликане механічним впливом (контузія, проникаюче поранення, потрапляння стороннього тіла всередину кришталика) та дією таких фізичних сил, як радіація (іонізуюча, інфрачервона, ультрафіолетова), електричний струм, потрапляння хімічних речовин (луг. А також попередні операції на очах можуть провокувати більш раннє помутніння кришталика.