Халязіон, який має певну схожість з ячменем, розвивається внаслідок порушення роботи сальних залоз. Найчастіше виникає у дитячому віці, але не є виключенням розвитку патології у дорослих. Розберемо, якими симптомами супроводжується патологія та які методи лікування застосовують. запалення мейбомієвих залоз Цих залоз є понад сім-десять штук на кожній повіці, а їх протоки відкриваються відразу під віями з внутрішньої сторони віку. Закупорка протоки залози, яка спричиняється дією різних факторів і призводить до розвитку халязіону.
У багатьох випадках халязіон є продовженням іншої патології очей, а саме ячменю. Тобто без належного лікування, ячмінь формується у халязіон.
Халязіон може формуватися як на нижньому, так і на верхніх віках. Утворення поодиноке, дуже рідко утворюється кілька вузликів. Захворювання може мати неускладнений характер, коли відсутній запальний процес у залозах повики, або ж ускладнений вид, якщо розвивається вторинне запалення, навіть абсцес. і спричини його розвиток можуть наступні фактори:
- зниження імунітету;
- жирний тип шкіри;
- неналежне дотримання правил особистої гігієни;
- використання контактних лінз;
- наявність в анамнезі хронічної форми блефариту, ячменю;
- запальні процеси на шкірних покривах (себорейний дерматит, екзема);
- порушення функціонування сальних залоз;
- ендокринні порушення (сахарний діабет).
Постійні стреси, порушення режиму сну, переохолодження , шкідливі звички також знижують захисні сили організму, що підвищує ризик інфікування тканин. ознак:
- обряк тканин повік;
- гіперемія;
- сльозогінність та тяжкість повік;
- зір стає Халязіон є небезпечним тим, що утворення може набувати великих розмірів при цьому впливаючи на зір, а набряк розповсюджуватися на все обличчя. Абсцес який виформовується на місці утворення може самостійно розкриватися, однак це не розв’язує проблему, оскільки без належного лікування ризик рецидиву є досить високим. При стрімкому збільшенні утворення можливе проведення біопсії тканин, з метою виключення злоякісного процесу (аденокарциноми мейболінової залози).
Лікування
При виявленні патології на ранніх етапах можливе проведення консервативної терапії у вигляді антибактеріальних крапель або мазей. При запальних змінах застосовуються кортикостероїди, вони вводяться ін’єкційно безпосередньо в порожнину халязіону.
Можливе видалення утворення й хірургічним методом. На сьогодні сучасна офтальмологія пропонує лазерний метод лікування, поряд з традиційним видаленням халязіону за допомогою скальпеля. У людей віком понад 40 років виникнення ущільнення на повіці потребує негайної консультації лікаря, оскільки існують високі ризики розвитку онкології. Тому не займайтеся самолікуванням, прикладаючи різного роду мазеві пов’язки або ще гірше видавлюючи утворення, при виникненні порушення негайно зверніться до спеціаліста.