За даними ВООЗ, понад 2,2 мільярди людей у світі є повністю або частково сліпими. З них втрата зору у 65 мільйонів людей спричинена катарактою. Одна з причин такої тенденції – неуважне ставлення до свого здоров’я і, зокрема, до зору. Нерідко хворий приходить до лікаря вже з пізньою стадією катаракти, що супроводжується, як правило, іншими супутніми захворюваннями очей. І тоді повернути колишню ясність зору вже буває неможливо. Тому не відкладайте відвідування офтальмолога, за перших ознак зниження зору, записуйтесь на прийом.
Стадії розвитку катаракти
Як же розвивається катаракта? Вікові зміни призводять до порушення структури молекул білка, що в свою чергу викликає помутніння кришталика. Розвиток вікової катаракти проходить 4 стадії: Початкова катаракта Початкова катаракта
Початкова катаракта – це перша стадія захворювання. На цій стадії помутніння з’являється на периферії кришталика і зір, як правило, залишається високим.
При початковій стадії катаракти людина, як правило, не помічає погіршення зору і не поспішає звертатися до лікаря. Йому здається, що він просто став гірше бачити: не вистачає освітлення, контури предметів стають трохи розмитими. При замовленні лінз чи окулярів доводиться змінювати діоптрії. Але зовні, на початковій стадії, катаракта не видно без спеціальних діагностичних приладів.
Діагностика при патології кришталика досить рутинна і не викликає труднощів. Потрібно перевірити зір та оглянути передній відрізок очного яблука за допомогою біомікроскопа – щілинної лампи.
Як лікувати катаракту на ранній стадії. застосовується як консервативна тактика лікування пацієнтів, і хірургічна. При терапевтичному, консервативному лікуванні зазвичай призначають різні протикатарактальні препарати. Їх застосовують ТІЛЬКИ В ПОЧАТКУ СТАДІЇ РОЗВИТКУ КАТАРАКТИ, поки зір ще не знизився. Ці ліки, як правило, спрямовані на поліпшення обмінних процесів, нормалізацію метаболізму та окислювально-відновного балансу в кришталику.
Але! у кришталику – неможливо.
На сьогоднішній день ще не створено медикаментозного або фізіотерапевтичного лікування катаракти.
Згодом початкова стадія катаракти переходить у стадію незрілої катаракти.
Незріла катаракта
Незріла катаракта – це друга стадія захворювання, при якому помутніння захоплюють центральну та оптичну зони.
При незрілій катаракті відбувається помітне зниження гостроти зору, і людина відзначає виражений зоровий дискомфорт, який заважає нормально жити. Варто зазначити, що в міру розвитку катаракти змінюється життя людини в цілому і це виражається не лише у погіршенні зору. Це відбивається безпосередньо на загальному самопочутті, на психічному та фізичному здоров’ї. Загострюються інші хронічні захворювання, знижується повсякденна активність. У міру того, як погіршується зір, людина боїться сісти за кермо, особливо вночі, падає соціальна активність, звужується коло інтересів. А згодом виникають труднощі навіть за виконання домашньої роботи. Особливо літніх людей пригнічує втрата незалежності і вимушена необхідність вдаватися до допомоги інших людей у своєму повсякденному житті.
Многолітні дослідження демонструють прямий зв’язок між відновленням зору після операції з видалення катаракти та покращенням якості життя. >Як лікувати незрілу катаракту
В даний час немає необхідності чекати дозрівання катаракти, наражати себе на зайві ризики і відчувати дискомфорт у повсякденному житті. Світове офтальмологічне співтовариство рекомендує хірургічне лікування катаракти на ранніх її стадіях.
У медичному центрі Ваш Зір активно впроваджують усі сучасні досягнення світової офтальмохірургії та оперують катаракту методом факоемульсифікації. Факоемульсифікація – це видалення помутнілого кришталика за допомогою ультразвуку. Ця операція безпечна, безболісна та не вимагає накладання швів. Проводиться операція без уколів, під місцевою краплинною анестезією, а тривалість її не перевищує 10 хвилин. дозрівання» катаракти і тим самим обмежувати свою свободу. І що важливіше, видалення катаракти на незрілій стадії дозволяє уникнути ризику вторинних захворювань ока під час її дозрівання. Крім того, сучасна методика факоемульсифікації катаракти не потребує госпіталізації та не впливає на повсякденний спосіб життя людини. Факоемульсифікація виконується амбулаторно і через деякий час після операції пацієнт іде додому. Варто зазначити, що сучасна хірургія катаракти дає можливість одночасно виправити наявні у пацієнта аномалії рефракції, такі як: короткозорість, далекозорість, астигматизм і пресбіоп. /p>
Поліпшення зору під час операції катаракти на ранніх стадіях відчувається ще під час операції, але максимального рівня воно досягає протягом перших днів.
Медикаментозне лікування при незрілій стадії катаракти не дає ефекту. І якщо захворювання не оперувати, воно переходить у стадію зрілої катаракти.
Зріла катаракта
Зріла катаракта – це третя стадія захворювання, і в цьому випадку вся вся область кришталика зайнята помутнінням. На стадії зрілої катаракти складно говорити про працездатність людини, оскільки вона дуже погано бачить. Внаслідок чого утрудняється відтік внутрішньоочної рідини та підвищується внутрішньоочний тиск. Все це здатне призвести до серйозних ускладнень, наприклад, дуже часто у хворих із зрілою катарактою розвивається вторинна глаукома. А це дуже небезпечне захворювання, яке призводить до повної сліпоти. Лікування зрілої катаракти Основний метод лікування зрілої катаракти – хірургічний. Якщо продовжувати лише терапевтичне лікування, без проведення хірургічного втручання, то зір може бути безповоротно втрачено. Причина загрози втрати зору – під впливом підвищеного внутрішньоочного тиску, незворотно гине зоровий нерв.
Тому будьте дуже уважні до свого здоров’я, не відкладайте лікування катаракти. Адже результат та якість зору після операції залежить від стадії та щільності помутніння кришталика, а також від наявності інших очних захворювань пацієнта, та від вихідного стану сітківки та зорового нерва.
У медичному центрі Ваш Зір
< Операцію з видалення катаракти можна виконати максимально щадним способом за допомогою технології ФЕМТО. Це автоматизована безножева хірургія катаракти, яка активно використовується у світі. Фемтохірургія катаракти дозволяє виконати всі маніпуляції максимально точно, безпечно і з високим результатом. /strong>
Перестигла або іншими словами – молочна катаракта – це четверта стадія захворювання. На цій стадії захворювання активно прогресує і супроводжується розпадом кришталикових волокон. Після чого відбувається розрідження кіркового шару кришталика, утворюється каламутна рідина, яка надалі розсмоктується і на якийсь час зір навіть може покращуватися, але це «прозріння» – короткочасне. Перш ніж досягти стадії перезрілої катаракти, людина проходить через багато років сліпоти та мук, і зір потім не відновлюється. Після повної відсутності предметного зору пацієнт може бачити лише контури предметів.
Важливо, що перезріла катаракта супроводжується небезпекою розвитку інших важких ускладнень. Наприклад, може розвиватися факогенна глаукома, пов’язана із руйнуванням каламутного кришталика. Так само перезріла катаракта може ускладнитися розривом капсули кришталика, що в кінцевому рахунку може призвести до загибелі ока. наражати себе на ризик – це може призвести до небезпечних наслідків. Сучасна офтальмохірургія пропонує ефективне і безболісне лікування захворювання – видалення катаракти методом факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи (ІОЛ). для заміни власного кришталика при його помутнінні.
Важливо відзначити, що зір у людини після операції значно покращується вже в першу добу, але остаточно стабілізується через деякий час.
Лікування катаракти у медичному центрі «Ваш Зір»
Катаракта – це серйозне захворювання очей, викликане помутнінням кришталика, яке без правильного лікування призводить до зниження гостроти та навіть втрати зору. Тому за будь-яких змін зору обов’язково звертайтеся до офтальмолога. І не відкладайте видалення катаракти «на потім».
Сучасні технології та рівень професіоналізму лікарів «Ваш Зір» дозволять виконати операцію безболісно, безножовим методом та з крапельною анестезією. Такий щадний підхід дає можливість робити операцію з видалення катаракти і в 70, і в 80, і навіть у 90 років.