Мікросфери – це крихітні пластикові частинки, які можна знайти в широкому спектрі продуктів. При контакті з поверхнею вони позбавляються від забруднень, тому їх легко побачити серед інгредієнтів деяких засобів особистої гігієни, таких як зубні пасти, гелі для душу і креми, що відлущують. Хоча на перший погляд вони здаються нешкідливими, ці мікроскопічні сфери можуть становити небезпеку, якщо вони потрапляють в очі, оскільки вони можуть викликати подряпини на рогівці. Глибокі подряпини, з іншого боку, можуть викликати рубцювання рогівки або навіть виразку рогівки, яка, якщо її не лікувати, може призвести до втрати зору.
Симптоми подряпин рогівки
Саджанці рогівки можуть викликати такі симптоми:
- Відчуття піску в оці
- Сльозотеча
- Затуманений зір
- Почервоніння очей
- Чутливість до світла
На додаток до пластикових мікросфер існують інші ексфоліанти, що становлять аналогічну небезпеку, такі як абрикосова шкірка з порошком шкаралупи волоського горіха, пемза, цукор і кавова гуща.
Рекомендації при використанні ексфоліантів
Щоб зменшити ризик попадання однієї з цих частинок у око, ми повинні взяти до уваги деякі рекомендації:
>
- Використовуйте продукти без мікросфер або відлущувальних речовин.
- Мийте руки перед миттям обличчя
- Якщо будь-який продукт потрапить у вічі, їх слід негайно промити чистою холодною водою .
- Не тріть очі, тому що якщо всередині є мікросфера, вона може подряпати рогівку.
- Якщо симптоми не зникають або погіршуються, вам слід звернутися до офтальмолога.
ul>
Заборона використання пластикових мікросфер
Окрім потенційної небезпеки, яку ці частинки можуть викликати в очах, вони також становлять небезпеку для морських екосистем. Ці пластикові мікросфери падають у каналізацію, проходять через фільтри для стічних вод і зрештою досягають моря. Контейнер для крему, що відлущує, об’ємом 150 мл може містити від 130 000 до 2,8 мільйонів пластикових мікросфер. Таким чином, щоразу, коли ми використовуємо один із цих продуктів, тисячі цих частинок йдуть у каналізацію. Це призвело до того, що уряди деяких країн заборонили продаж косметичних продуктів, які містять у собі мікросфери. Сполучені Штати були першими, до них приєдналися Канада і невдовзі після цього Великобританія та Нова Зеландія.