Питання про те, чи мають сучасні монітори комп’ютерів шкідливий вплив на зір, з’явилося разом із випуском даних екранів на ринок. Багато хто впевнений у тому, що лікування зору через постійну роботу перед монітором неминуче. На противагу їм існують люди, які стверджують протилежне. Наукове вивчення проблеми призвело до того, що й ті і ті певною мірою мають рацію, а шкідливий вплив компенсується найелементарнішими заходами безпеки.
Вплив монітора на зір
Питання про шкідливе випромінювання рідкокристалічних екранів давно знято з обговорення, оскільки знайшов підтвердження практично. Зовсім інша справа – постійне мерехтіння екрана, яке змушує очі працювати в інтенсивному режимі. Перенапруга призводить до втоми, а втома – до погіршення якості зору. Цей стан речей не означає, що слід відмовитися від техніки. Діючий спосіб профілактики в такому разі — робити перерви в роботі щогодини та концентрувати погляд на віддалених предметах. Так м’язові тканини очей розслабляються і рівень впливу монітора на зір знижується.
Друге помилкове судження про вплив комп’ютера — виділення токсинів та інших шкідливих компонентів, які отруюють організм і погіршують зір. Вірити цьому не варто, оскільки існує таке поняття, як сертифікат якості та дана продукція за таких показників просто не вийшла б у виробництво.
Ще один не зовсім міф про комп’ютери — наявність алергічних реакцій. Це можливо, але далеко не завжди така дія проявляється, і зір від цього анітрохи не страждає. Причина виникнення алергії в даному випадку – надмірно сухе повітря через постійну роботу кулерів та інших охолоджувальних елементів, які сушать повітря. у випадку, коли комп’ютер видає надмірний шум. Питання профілактики в такому разі все ж таки актуальне, адже шумове забруднення негативно впливає на нервову систему і призводить до перевтоми, що позначається на гостроті зору. Дієве рішення в такому випадку — вживання вітамінно-мінеральних комплексів, перерви в роботі та очна гімнастика, яка допомагає розслабитися та стабілізувати роботу нервової системи. але ось оберігати себе від наслідків постійної напруги зору під час роботи необхідно. У цьому відчутно допоможе правильне освітлення робочого місця, грамотні налаштування яскравості та контрасту монітора та постійні перерви у роботі. Якщо ж цього виявляється недостатньо, то проблема вирішується використанням спеціальних окулярів для роботи за комп’ютером і регулярною гімнастикою для очей. Такі способи профілактики забезпечать результат, і лікування зору в такому випадку знадобиться дуже нескоро, а то й зовсім буде зайвим. Не можна забувати, що з кожним роком виробники винаходять нові моделі екранів, якість яких постійно зростає.
Рекомендовані статті: “>Чи небезпечна лазерна корекція зору?
Все про зір сучасної людини.
Причини та симптоми виникнення астигматизму