Проявляється вона різноманітними скаргами при носінні окулярів: головним болем, запамороченням, двоїнням, нечітким зором, викривленням ліній, «провалюванням» статі. Все це змушує пацієнта в результаті відмовитись від окулярів і змиритися з поганим зором. Насправді у переважній більшості випадків причина криється у неправильному підборі очок. Отже, на переносимість очкової корекції впливатимуть сила лінзи, що коригує. Справа в тому, що лінзи змінюють істинний розмір предметів: мінусові зменшують, плюсові збільшують. Тому тим, у кого, наприклад, сильна міопія (більше 6 діоптрій), рідко вдається підібрати повну корекцію, тому що в окулярах вони бачитимуть навколишні предмети менше, ніж вони є насправді. Таким пацієнтам для повної корекції рекомендовано м’які контактні лінзи. – анізометропія – це різна рефракція двох очей. Наприклад, одне око бачить 100%, а на другому міопія –3,0 діоптрії. У такому разі при повній корекції короткозорості другого ока зображення на сітківці будуть різного розміру і не зіллються в єдиний образ. Як правило, у такій ситуації комфортне носіння окулярів можливе за різниці рефракцій не більше 2,0-2,5 діоптрій. – при підборі очок необхідно виміряти відстань між зіницями (міжцентрова відстань) за допомогою лінійки або пупілометра. Не варто покладатися на дані приладу авторефрактометра. В окулярах для читання міжцентрова відстань завжди менша, ніж в окулярах для дали (як правило, на 2 мм) астигматизм – це нерівномірна кривизна кришталика або рогівки. Виявляється це захворювання спотворенням зображення та зниженням гостроти зору. Коригування астигматизму здійснюється циліндричними лінзами з обов’язковим зазначенням осі. Як правило, повна корекція астигматизму переноситься погано, тому що циліндричні лінзи спотворюють відстань до предмета, наближаючи чи віддаляючи його. Тому первинно призначаються слабші лінзи звикання. Після адаптації до циліндричних лінз можлива повна корекція астигматизму. Ширина оптичного поля, тобто. власне оправи. Занадто вузькі або занадто широкі окуляри можуть погано переноситися через спотворення, що виникають на периферії лінзи. Ви легко можете відчути цей ефект, якщо дивитися не через центр лінзи, а трохи вбік. – Якість лінзи. Сучасні лінзи відрізняються за матеріалом, дизайном (сферичні та асферичні), покриттям, коефіцієнтом заломлення. Якість лінзи впливає на комфорт ваших очей, оптичні властивості та товщину лінзи, а також на тривалість експлуатації та естетику окулярів.
Як бачите, при підборі окулярів існує безліч нюансів, що впливають на їхню переносимість. Важливо враховувати призначення окулярів (для дали, постійного носіння, для водіння, для роботи за комп’ютером тощо), спосіб життя пацієнта (далеко не завжди є потреба у повній корекції), вік, професія.
Підбір окулярів не обмежується випискою рецепту лікарем. Не менш важливим є вибір оправи та дизайн лінзи, її товщина, кривизна, коефіцієнт заломлення. Як правило, це входить уже до обов’язків консультанта в оптиці. Важливо, щоб під час виготовлення окулярів лінзи були правильно центровані. Тому, якщо у вас виникли складнощі з носінням окулярів, не полінуйтеся знайти хорошого лікаря та хорошу оптику, в якій вам зможуть підібрати окуляри, що дозволяють бачити навколишній світ у всьому його різноманітті та пишноті.
< /div>