Чому сверблять очі? Які причини?
Можна виділити величезну кількість факторів, через які сверблять очі:
-
Застосування очних крапель;
-
Попадання інфекції;
-
Очні захворювання (катаракта, глаукома, кон’юнктивіт, ячмінь);
-
Ношення лінз;
-
Сезонна алергія;
-
Синдром сухого ока;
-
Реакція на пил, пилок;
-
Використання косметики: туші, пудри;
-
Блефарит (запальний процес та почервоніння в області країв повік);
-
Очний кліщ, який живе на бровах та віях у багатьох людей. Захворювання, що виникає з цієї причини, називається демодекоз. Слід зазначити, що його можна діагностувати у будь-якої людини, але жодних проблем це явище не викликає доти, доки з якоїсь причини паразит не почне розмножуватися дуже активно;
- Заживлення маленьких ранок або тріщин, які розташовані поруч. Це відбувається через те, що речовини, що виробляються організмом для загоєння ушкоджень, провокують.
Чиматися очі можуть через те, що в них потрапило:
-
Інородне тіло (пилинка або піщинка) – вони провокують утворення дрібних пошкоджень;
< li>
Речовина, яка має їдкий характер, також може впливати як подразник і, на відміну від пилу, може викликати серйозні проблеми.
Залежно від того, що саме стало причиною появи сверблячки в області очей, роздратування може торкатися не тільки слизової оболонки, а й повіки. У деяких ситуаціях свербіж в очах провокується алергічними компонентами, що розташовуються у повітрі. Подібними речовинами, або агентами можуть виявитися пір’я птахів, частинки вовни свійських тварин (кішок або собак, особливо довгошерстих), звичайний побутовий пил або пилок різних рослин, які цвітуть не тільки в літній, а й у весняний період.
Дискомфорт у власних очах може бути наслідком специфічної причини, саме такий, як сухість слизової оболонки. Для багатьох цілком реальну небезпеку є хімія, яка використовується в побуті. У тому числі пральні порошки, відбілювачі та кондиціонери, а також засоби для миття посуду та збирання. У подібній ситуації рекомендується застосовувати набагато натуральніші «бабусині» засоби, що складаються з рослинних компонентів більш ніж на 50%. Саме вони не завдаватимуть шкоди або провокуватимуть алергічні реакції і, водночас, максимально ефективно справлятимуться з поставленими завданнями щодо підтримки чистоти.
Що робити, якщо сверблять очі?
< Очне свербіння не можна залишати без уваги. Спосіб відновлення оптимального здоров'я очей знаходиться у прямій залежності від причин, які викликали це роздратування. Перевірити шкіру в області очей на присутність демодекозу можна, відвідавши дерматовенеролога, а самі очі та повіки – у офтальмолога. Лікування даного етапу проводиться у два етапи, а саме протипаразитарна та протизапальна терапія, а після цього комплекс гігієнічних процедур. застосовувати спеціальні окуляри під час тривалої роботи за комп'ютером. Крім всього цього, слід обов'язково стежити за ступенем кислотності шлункового соку.
Для зниження сверблячки фахівець може прописати краплі та спеціальні процедури. Якщо вірити дослідженням, найчастіше очі сверблять саме в результаті реакцій алергічного характеру, а тому для результативного лікування слід нейтралізувати симптоми та фактори алергії. У тому випадку, коли в оці виявилося стороннє тіло, не рекомендується самостійно видаляти його, правильніше за все буде звернутися до лікаря. .
Наприклад, синдром сухого ока припиняється після:
-
Тривалого відпочинку – більше 10 хвилин щогодини;
- < Використання крапель так званої "штучної сльози";
-
Відпочинок очей при роботі за комп’ютером або ноутбуком протягом кожних 60 хвилин. Це буде ідеальним засобом профілактики для всіх проблем з очима, не тільки при свербіння;
-
Застосування в приміщенні таких пристроїв, як зволожувачі повітря. ul>
Ячмінь на самому початку при появі проліковують, прикладаючи сухе тепло. Однак після того, як дозрів гнійник нічого подібного робити не можна, тому що процес зараження інфекцією може перекинутися на сполучені тканини. Розтин та зникнення сверблячки відбувається через, максимум, тиждень після виникнення первинних ознак захворювання. Запобігти формуванню ячменю можна, якщо домогтися підвищення загального імунітету і дотримуватися всіх норм особистої гігієни. та супутніх хвороб. Однак чи можна боротися з свербінням очей методами народної медицини?
По темі: Вітаміни для очей – які самі найкращі?
Народні засоби
Рецепти, що застосовуються в народній медицині, можуть бути вкрай результативними в тому випадку, коли відзначається очний свербіж:
-
З|кропу підготовляють спеціальну очну воду: половину столової ложки порошку, зробленого з кропу, відварюють в одній склянці дистильованої води і промивають описуваним відваром область очей двічі або тричі на добу (залежно від ступеня тяжкості проявів). Ще більш ефективними будуть парові ванни для очей з кропового відвару або його порошку. Добре допомагають промивання області очей за допомогою рожевої не парфумованої води. Для цього необхідно до 30 мл відфільтрованої води додати не більше п’яти крапель очищеної рожевої води. Після цього їх перемішують та промивають отриманим розчином ока. Дуже важливо, щоб температурні показники суміші залишалися максимально комфортними, тобто не надмірно гарячими або холодними. кожне око перед відходом до сну, але тільки по одній краплі. Також, з’їдаючи свіже насіння, можна звести коросту до мінімуму, тому що він відкриває закупорки. Може допомогти перетертий корінь лілії, який слід накласти на очі, внаслідок чого він не тільки покращує зір, а й позбавляє сверблячки.
-
У процесі відновлення рогівки ока, проблеми з якою також провокують чесання, ідеальним засобом стане закапування соку листя подорожника по дві краплі тричі на добу. href=”https://www.ayzdorov.ru/tvtravnik_vasilek.php”>синього волошка. Щоб приготувати цей засіб, використовують одну склянку окропу, кілька чайних ложок квітів, які наполягають не більше однієї години і проціджують. Найбільш доцільно було б застосовувати лише плоди волошки без кошиків, що повністю розпустилися.
-
При появі сверблячки щодня промивають очі настоєм такого складу, для приготування якого слід заварити в половині склянки окропу листя агави. Далі масу наполягають не менше 60 хвилин і додають одну десертну ложку меду і ретельно перемішати. .ru/tvtravnik_lnyanka.php”>льнянки або збором із трави льнянки, плодів волошки та квіток бузини. Для цього застосовують не більше 20 г трави кожного виду, змішують, заливають збір двома склянками окропу та настоюють протягом восьми годин. Після цього відвар проціджують та застосовують його у вигляді спеціальних примочок або крапель. Це не тільки позбавляє постійних позивів до чесання, але й знімає будь-які запалення. >
10 г подрібненого насіння заливають однією склянкою окропу;
-
Настоюють не більше півгодини;
-
Використовують щодня перед відходом до сну.
Також не слід забувати про розчин для промивання очей, який застосовують так само, як і представлений вище настій. Одну частину трави ромашки дисковидної заливають 20 частинами окропу і настоюють протягом однієї години. Останній рецепт полягає в наступному: необхідно заварити в половині літра окропу дві столові ложки висушених подрібнених плодів волошки синього. Після цього кип’ятять на невеликому вогні протягом 10 хвилин і наполягають від 30 до 60 хвилин. Потім фільтрують і застосовують для промивання очей та компресів. Таким чином, очний свербіж піддається лікуванню, якщо використовувати методи народної медицини. Однак бажано робити це лише після консультації з офтальмологом, який допоможе вибрати найбільш ефективні методи впливу.
Народні прикмети
Існує безліч прикмет, які вказують на те, до якої події свербить правий або ліве око. Про кожного з них далі.
До чого свербить ліве око?
Якщо вірити прикметам, ліве око свербить:
-
До сліз, якщо свербить протягом декількох годин;
-
До сварок при інтенсивній корості;
-
До прикростей, якщо одночасно з цим свербить і праве око;
-
До грошей, коли також свербить зап’ястя або долоня;
-
До несподіваних радісних новин, якщо свербить із самого ранку або на голодний шлунок.
До чого свербить праве око?
Грунтуючись на повір’ях, слід зазначити, що праве око свербить:
-
До радісних емоцій чи сміху, якщо свербить кінчик носа;
-
До несподіваної, але, проте, довгоочікуваної зустрічі, коли сверблячка супроводжується чуханням п’яти;
-
До побачення з коханою людиною і при цьому повинна свербіти спина;
-
До сльоз або ж прикрості, якщо також свербить ліве око.
Вірити у повір’я чи ні, кожен вирішує сам для себе. Однак дуже важливо лікувати це явище, якщо воно набуває постійного характеру. При цьому важливо звернутися до лікаря-офтальмолога, а не займатися самостійним лікуванням. Подібний підхід допоможе не лише швидко впоратися з відхиленням у стані здоров’я, а й допоможе не допустити цього у майбутньому.