Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Чому запалюється рогівка очей: чим небезпечний кератит

Передня частина зовнішньої очної оболонки – рогівка, грає не останню роль у зорі людини. Рогівка може запалитися від тривалого носіння контактних лінз або при гіповітамінозі, а не тільки через інфекції, що потрапила в око або травми ока. Запальний процес у рогівці називається кератитом: це захворювання може призвести до значного зниження зору, аж до сліпоти. Тому важливо вчасно помітити будь-які проблеми з рогівкою та звернутися за допомогою.

Чому виникає запальний процес у рогівці

Найпоширеніший вид кератиту – інфекційний. Запальний процес інфекційної природи можуть викликати віруси, бактерії, рідше – грибок та паразити. Також кератити можуть виникати під впливом різних факторів, що травмують рогівку – механічної травми, опіку і т.д. Навесні і влітку досить часто причиною кератиту стає алергічна реакція на пилок рослин. Також до запальних процесів у рогівці можуть призвести деякі медикаменти, порушення в обміні речовин, ендокринні захворювання, дефіцит вітамінів, знижений імунітет. Запальні процеси в рогівці можуть спровокувати контактні лінзи та синдром сухого ока.

Симптоми кератиту: як розпізнати хворобу

На початковій стадії кератит може мати дуже слабко виражені симптоми, які людина списує на втому, застуду, алергічну реакцію і т.д. Кератит проявляється так званим рогівковим симптомом: це сльозотеча, світлобоязнь і блефароспазм (мимовільне змикання повік). Також при запальному процесі в рогівці може відчуватися болючість, стороннє тіло, поступово знижується гострота зору, з’являється почервоніння та судинна сітка на білках очних яблук.  

Роговиця поступово починає ставати каламутною: у її тканинах відбувайся скупчення елементів клітин і утворюється інфільтрат. очних захворювань

Якщо кератит вже розвинувся, то важливо терміново звернутися до офтальмолога: поверхневий кератит можна лікувати амбулаторно, під наглядом лікаря. Більш складні процеси при кератиті лікуються у стаціонарі. Самолікування кератиту неприпустиме, воно може призвести до серйозних ускладнень – прободіння або перфорації (виникнення отвору) рогівки, розвитку вторинної глаукоми та повної втрати зору. Своєчасне звернення до лікаря при поверхневому кератиті допоможе повністю вилікувати захворювання та уникнути погіршення гостроти зору. . Якщо ви носите контактні лінзи, то ретельно дотримуйтесь правил йди за ними та носіння. При тривалій роботі за комп’ютером використовуйте спеціальні окуляри, покриття для моніторів, краплі зволожуючі тощо, щоб уникнути розвитку синдрому сухого ока. Працюючи з хімічними речовинами, на виробництві або у будівництві, не ігноруйте носіння захисних окулярів, щоб уникнути травм та опіків очей.