Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

«Підніміть мені повіки»

Пам’ятаєте фразу, яку вимовляв гоголівський персонаж Вій? «Довгі повіки опущені були до землі. З жахом помітив Хома, що обличчя на ньому було залізне. Його привели під руки і прямо поставили до того місця, де стояв Хома. — Підніміть мені повіки: не бачу! — сказав підземним голосом Вій — і все сонмище кинулося піднімати йому повіки», — писав Гоголь у своїй казковій повісті. Ми ж своїм поглядом, на власні очі хочемо не вбивати, а зачаровувати, приваблювати, виражати цілу палітру різних емоцій без слів. Недарма ж кажуть, що очі це дзеркало нашої душі! Очі — зона ризику Але, на жаль, після 30 років наша шкіра починає неухильно старіти. Вічним змінам насамперед піддається шкіра навколо очей, оскільки вона дуже тонка. Саме тут з’являються перші зморшки, верхні віки у багатьох людей опускаються, а під очима з’являються мішки. Під надлишками шкіри розвивається жирова тканина. Іноді з’являються жирові грижі, які дуже псують зовнішність. Очі ніби стають меншими, і погляд уже не такий відкритий як у молодості. Нависання верхніх повік та утворення мішків під очима часто буває спадковим.

До пори до часу шкіру навколо очей підтримують спеціальні креми та сироватки, але найчастіше настає такий момент, коли косметичні засоби та процедури допомагати перестають. Помолодшати в такому випадку допомагає блефаропластика, тобто пластика повік. Це досить складна хірургічна операція, що входить до четвірки найпоширеніших втручань. Краще, щоб пластичний хірург, який її проводить, за першою спеціальністю був би офтальмологом. Крім того, пластика верхніх та нижніх повік має свою специфіку. Тому залежно від проблеми слід ретельно вибирати лікаря, який спеціалізується саме на вашій проблемі.

Якщо нависає верхня повіка, то розріз, як правило, робиться вздовж складок шкіри пацієнта і тому після операції рубець менш помітний. Жир забирається, надлишки шкіри видаляються, повіка піднімається, і око знову широко розкрите.

У разі блефаропластики нижніх повік і наявності жирових гриж розріз проводиться по лінії зростання вій. Операція ця складніша, оскільки при ній відбувається відшарування шкіри від м’яза, навколишнього очей. Набряки та синці сходитимуть довше, але якщо з лікарем пощастило, ви неодмінно будете задоволені результатом. Один із ризиків – видимі рубці після операції.

Транскон’юнктивальна блефаропластика застосовується переважно у молодих пацієнтів, чия шкіра ще не втратила еластичності. У цьому випадку шрами виключені, тому що хірург робить розріз із боку кон’юнктиви нижньої повіки. Така операція проводиться лазером. Реабілітаційний період при транскон’юнктивальній блефаропластикі значно скорочується.

Складнощі після блефаропластики

Вирішуючи на операцію, потрібно бути готовим до того, що неприємні відчуття пережити доведеться. Пацієнти, які перенесли класичну блефаропластику, скаржаться не тільки і не стільки на великі синці та набряки. Можуть бути печіння, різь, свербіж в очах. Спочатку здається, що рухливість повік порушена, що одне око відкривається гірше іншого, що очі змінили форму.

Сама операція займає близько двох годин. Але лише ранній післяопераційний період становить 10-14 днів. Цілком усі неприємні наслідки зникають за кілька місяців. А до цього доводиться приховувати їх під макіяжем.

За кілька днів до операції необхідно пройти повне обстеження, адже вам належить перебувати під загальним наркозом. У клініці пробути доведеться недовго. На 3-4 день зазвичай знімають шви, і пацієнт може вирушити додому, але з’явитися на людях він зможе не раніше як за два тижні. Тому, плануючи таку операцію, слід враховувати, що вам потрібна відпустка.

Операція за ціною шуби

Безсумнівна перевага блефаропластики – дуже сильно омолоджуючий ефект, який надовго зберігається. І, звичайно, розумна ціна. Блефаропластика ще й тому настільки поширена, що доступна будь-кому. Нагромадити на неї цілком реально, також реально як накопичити, наприклад, на норкову шубу, мрію переважної більшості українок. Тільки подумайте: стати молодше років на 10, привабливіше, впевненіше в собі, щасливіше, нарешті, можна за ціною гарної шуби. Чи так прикрашає жінку хутро, якщо в неї мішки під очима? Вибір за вами.

Рекомендовані статті:

Чому біль в очах? Симптоми та лікування

Синдром сухого ока

Наукові дослідження про шкідливий вплив монітора на зір