Довгі періоди знаходження перед комп’ютером, смартфоном або екраном планшета можуть напружувати ваші очі. Правило 20-20-20 може допомогти запобігти цій проблемі.
Це правило говорить, що людина повинна дивитися на будь-який предмет, що знаходиться на відстані близько 6 метрів, протягом 20 секунд через кожні 20 хвилин перебування перед екраном.
Застосування цього правила – це чудовий спосіб запам’ятати, що в роботі необхідно робити часті перерви. Це допоможе зняти напругу очей, спричинену зловживанням цифровими екранами. strong>.
У цій статті ми розповімо, як ефективно використовувати правило 20-20-20. Ми також обговоримо дослідження, які лежать в основі даного правила, і підкажемо інші поради про те, як запобігти напруженню очей. /04/shutterstock_692204341.jpg”>
Як застосовувати правило 20-20-20
Правило 20-20-20 було розроблено каліфорнійським фахівцем з корекції зору Джеффрі Аншелем як нагадування про необхідність робити перерви і для запобігання напруженню очей.
Слідуючи цьому правилу, людина робить 20-секундну перерву в перегляді екрану кожні 20 хвилин. Під час перерви людина фокусується на об’єкті, що знаходиться на відстані в 6 метрах від нього, що розслаблює м’язи очей. будильник кожні 20 хвилин під час роботи, як нагадування про необхідність зробити перерву
Завантажте спеціальний додаток, створений для того, щоб допомогти людям дотримуватися правил 20-20-20 (наприклад, програми «ProtectYourVision» та «EyeCare») )
Під час 20-секундних перерв, дивіться у вікно. Обчислити точну відстань довжиною 6 метрів може бути складно, але, якщо ви зосередите увагу на дереві або ліхтарному стовпі по той бік вулиці, це має добре працювати.
Якщо альтернатива, людина може заплющувати очі на 20 секунд кожні 20 хвилин. Крім того, моргання може запобігти сухість очей і сприяти виробленню сліз
Люди з сидячою роботою повинні періодично вставати і ходити.
Які докази існують на підтвердження правила 20-20-20 ?
Ефективність правила 20-20-20 перевіряється за допомогою невеликого наукового дослідження, але як Американська Оптометрична Асоціація, так і Американська Академія Офтальмології рекомендують цей спосіб зняття напруги очей. Результати дослідження, проведеного в 2013 році за участю 795 студентів університетів, показали, що у тих учасників, які в час роботи за комп’ютером періодично переводили погляд на віддалені об’єкти, було менше симптомів синдрому комп’ютерного зору. Цей синдром включає напругу очей, сльозливість або сухість очей, а також помутніння зору. Наприклад, це може викликати болі в шиї, спині або плечах. допомогти знизити або запобігти напруженню очей:
- Використовуйте краплі очей. При роботі з цифровими екранами людина блимає менше, ніж звичайно, і ваші очі можуть стати сухими. Краплі або штучні сльози можна придбати у більшості аптек, а також в Інтернеті. Для людей, які носятьконтактні лінзи, існують спеціальні краплі очей. Пам’ятайте, що найкращим вибором є очні краплі без консервантів.
>
- Змініть налаштування комп’ютера. Якщо ви збільшите розмір шрифту вдвічі, це може допомогти знизити напругу ваших очей. Ваші очі найлегше сприймають чорний текст на білому тлі.
- Зменшіть відблиски від екрана. Для запобігання проблемам з очима, ви можете використовувати захисні екрани з покриттям антивідблиску. Крім того, плоскі екрани відблискують менше, ніж вигнуті.
- Відрегулюйте контрастність екрана. Змініть налаштування так, щоб екран був досить яскравим, і ви могли читати текст без напруги. Правильні налаштування контрастності можуть змінюватись в залежності від освітлення.
- Регулярно проходьте огляд очей. Основною причиною напруги є поганий зір. Регулярне відвідування офтальмолога гарантує, що при необхідності у людини є оновлений рецепт. .
Висновок
Правило 20-20-20 – це ефективний спосіб знизити напругу очей, викликану переглядом цифрових екранів протягом тривалого часу.
Якщо напруга очей зберігається після того, як людина дотримувалася цього правила і застосовував інші види профілактики, необхідно звернутися до лікаря. Лікар перевірить, чи немає у вас хронічної сухості очей. Крім того, він може перевірити ваш зір та рівень зволоженості очей. При призначенні рекомендацій лікар враховуватиме рід занять людини та загальний стан здоров’я очей.