Сучасна людина не уявляє свого життя без телевізора та комп’ютера. Але справа в тому, що в процесі їх використання відбувається велике навантаження на очі, тому погіршення зору досить поширена проблема нашого часу. З метою профілактики цього явища слід робити
для очей. А якщо є необхідність у покращенні зору, то варто збагатити свій раціон корисними продуктами. a-nedostatok-i-pereizbytok.html”>А, З і Е благотворно впливає на очі. Загалом продукти для покращення зору мають бути якісними, натуральними, містити велику кількість різних мікроелементів та антиоксидантів. в раціон достатню кількість овочів, фруктів та ягід. Їх можна вживати не тільки сирими, а й після термічної обробки.
Найкорисніші продукти рослинного походження:
– морква – криниця вітаміну А. Завдяки цьому вона позитивно впливає на роботу зорових органів. Для кращої засвоюваності корисних елементів необхідно вживати її разом з жирами, наприклад, оливковою, олією або сметаною; – броколі – продукт, багатий високим вмістом лютеїну та зеаксантину. Ці пігменти дуже важливі для кришталиків очей; – шпинат ефективний у профілактиці катаракти та дистрофії сітківки. Він містить понад 7 різних вітамінів, які необхідні для покращення зору. Потрібно вживати не менше 100 г шпинату на день; – абрикос завдяки фосфору, клітковині та вітамінам групи Е позитивно впливає на очні судини. Замість свіжого фрукта можна використати курагу; – чорниці значно покращує гостроту зору, допомагає зняти з очей втому. Крім свіжих ягід можна заварювати чай із сушеної чорниці; – горіхи (мигдаль, волоські a>, арахіс) та насіння (соняшникове) містять вітамін Е, який запобігає розвитку катаракти.
Продукти тваринного походження
Продукти тваринного походження містять безліч компонентів, необхідних для покращення зору. Важливо відзначити, що вони обов’язково повинні бути свіжими, тому що від цього залежить ефективність їх використання. сірку, білок, лютеїн та амінокислоти. Ці компоненти захищають очний нерв від негативного впливу; – Риба та морепродукти. Омега-кислоти в їхньому складі запобігають виникненню синдрому «сухих очей». Найкориснішою прийнято вважати рибу сімейства лососевих; – яловичина покращує функціональність кровоносної системи та гостроту зору; – кисломолочні продукти покращують процес сприйняття квітів очима. Їх вживання дуже важливе для всього організму.
Наявність кожного з цих продуктів у щоденному раціоні є невід’ємною за необхідності поліпшення зору, томухарчування має бути регулярним, збалансованим та різноманітним. Слід комбінувати продукти, поєднувати їх таким чином, щоб кожен із них приносив максимальну користь для зорових органів. Зміцнити зоровий апарат допоможуть фітопрепарати для лікування та профілактики захворювань органів зору («Фітопідтримка для зору», «Сумішка для покращення зору», «Очанка для очей», «Чорниця-форте»).