Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Птеригіум

Птеригіум — ¦аномальний ріст слизової оболонки ока, червоного і білуватого кольору, яка зростається  в рогівці, найчастіше розташовується в назальній стороні, але також може з’явитися на Зовнішній стороні ока або обох очей.

При зростанні крилоподібної пліви немає хворобливих симптомів, патолонія залежить від її розмірів: чим більше розростається птеригіум, тим більше дискомфорту (наприклад, сльозотеча, роздратування, почервоніння або відчуття стороннього тіла в оці ). У більш важких випадках під загрозою може виявитися зір, оскільки птеригіон охоплює більш широку область рогівки, що може спричинити появу астигматизму. Причина птеригіуму невідома, хоча головним ризиком його розвитку є тривале перебування на сонці та сухість очей. Таким чином, він частіше з’являється частіше у людей, які проводять тривалі періоди часу на відкритому повітрі, на сонці та у теплому та вітряному кліматі. Забруднення навколишнього середовища, пил, бруд та дії алергенів та хімічних речовин також сприяють його появі.

Закономірність поширеності значно залежить від географічного району. У деяких регіонах це заохочування може викликати значну частину населення.

Як ставиться діагноз?

Для діагностики захворювання не вимагає ніяких спеціальних обстежень і зазвичай він підтверджується простим оглядом очей і повік.

Як це можна лікувати?

У випадку, якщо птеригіум невеликий, зазвичай не потрібно ніякого лікування, хоча ви можете використовувати зволожуючі краплі очей. , які допоможуть знизити відчуття дискомфорту Немає жодного лікування препаратами, якими ви можете його видалити. Таким чином, у разі його зростання і при досягненні ним області зору, знадобиться хірургічне втручання, щоб висікти уражену частину кон’юнктиви та замінити її здоровою тканиною кон’юнктиви самого пацієнта (кон’юнктивальний аутотрансплантат). Ця операція повинна проводитися дуже ретельно, щоб повністю усунути його та запобігти можливим рецидивам.

Чи можна запобігти птеригіуму?

Кращою профілактикою може стати якісний захист очей від УФ-променів, які є одним з основних факторів ризику появи крилоподібної пліви.

Крім того, у випадках наявності птеригіуму, який не вимагає хірургічного втручання, лікар-офтальмолог повинен регулярно перевіряти його, щоб встановити, що немає ніякого збільшення і пацієнт не потребує операційного лікування. З іншого боку, якщо є прогрес зростання, постійне спостереження лікарем допоможе вчасно діагностувати та видалити птеригіон перш, ніж він вплине на зір. Крім того, ті пацієнти, які мали птеригіум раніше, повинні бути дуже уважними до будь-яким спотворенням та звертатися до лікаря-офтальмолога при появі будь-яких симптомів.