Що таке короткозорість?
Блізорукість – це варіант сильної оптичної системи ока, коли промені світла переломлюються через живі лінзи ока (рогівку та кришталик) збираються перед сітківкою, а не на ній.
Щоб сфокусувати об’єкт на сітківці і чітко його бачити, необхідно: або послабити заломлюючу силу лінзи розсіювальних лінз (окулярами) або контактними лінзами, або змінити (послабити) заломлюючу силу рогівки за допомогою ексимерлазерної операції. . Від 10 до 20% школярів страждають на короткозорість. В Україні близько 2 тисяч осіб на рік визнаються інвалідами через ускладнену короткозорість. Враховуючи, що короткозорість одна з причин сліпоти, профілактиці даного захворювання необхідно приділити велику увагу, особливо серед дітей.
Причини розвитку короткозорості
У механізмі розвитку короткозорості беруть участь три ланки:
- зорова робота на близькій відстані;
- спадкова схильність;
- ослаблення зовнішньої оболонки ока – склери.
У кожному конкретному у разі переважає якийсь із факторів. Завдання окуліста визначити його і направити зусилля на усунення.
У дітей раннього шкільного віку, у зв’язку зі слабким м’язовим (акомодаційним) апаратом ока та зоровим навантаженням поблизу може розвинутися спазм акомодації і виникає «хибна міопія». У таких випадках дуже важливо вчасно виявити патологію і провести профілактичне лікування з тренування резервів акомодації, поліпшити роботу м’язів. органічних змін – зростання ока, дистрофічні зміни сітківки та склери.
Якщо у підлітковому періоді прогресування короткозорості відбувається більше ніж на 1.0 Д на рік, необхідно проводити склеропластичні операції. У пацієнтів з високою ускладненою короткозорістю (міопією) необхідно стежити за станом сітківки, особливо її периферією, з метою запобігання відшаруванням сітківки своєчасно проводити лазеркоогуляцію периферичної дегенерації. Висока ускладнена міопія коригується заміною кришталика. (рефракційною операцією).
Захворювання краще попередити, ніж лікувати. Медичний центр «Ваш Зір» подбає про Ваш зір!