Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Туман в очах: ​​що це і чому виникає

Зір грає ключову функцію у сприйнятті людиною навколишнього світу, отриманні інформації. Коли ми добре бачимо, розрізняємо яскраві фарби та об’єкти, маємо повне уявлення про ситуацію навколо нас. Коли людина несподівано стикається з проблемою погіршення зору, нечіткого розрізнення предметів, помутніння зору, це однозначно завдає дискомфорту і вносить зміни до звичного способу життя.

 

 

Зірок відіграє ключову функцію у сприйнятті людиною навколишнього світу, отриманні інформації. Коли ми добре бачимо, розрізняємо яскраві фарби та об’єкти, маємо повне уявлення про ситуацію навколо нас. Коли людина несподівано стикається з проблемою погіршення зору, нечіткого розрізнення предметів, помутніння зору, це однозначно завдає дискомфорту і вносить зміни до звичного способу життя. content/uploads/2020/03/tuman-1-320×213.jpg?x78301″>

Чому виникає туман перед очима

Так звана пелена може свідчити як про незначні проблеми, так і про розвиток серйозних офтальмологічних захворювань Наприклад, після тривалої роботи за комп’ютером так може виявлятися втома зорової системи. У такому разі помутніння триває недовго і минає після відпочинку. Іноді затуманювання спостерігається одному оці. Якщо воно поширюється на обидва очі, тривало, це може говорити про такі захворювання:

  • Катаракта. При цьому відбувається зниження зорової здатності, можуть з’явитися больові відчуття, спотворення зображення. Запальні процеси. Спостерігається також підвищена сльозогінність, печіння, біль.
  • Глаукома. При такому захворюванні часто турбує головний біль. Хвороби сітківки. Хворих відчуттів не виникає, але затьмарення поступово може поширитися на все поле зору.
  • Далекозорість і короткозорість. При таких порушеннях рефракції найчастіше виникає відчуття пелени перед очима.
  • Кровилив судин очей. Супроводжується больовими відчуттями, почервонінням.
  • Патологічні стани зорового нерва можуть характеризуватись помутнінням, зміною сприйняття кольору.