Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Вплив цукрового діабету на зір

Якщо у Вас цукровий діабет, щоб уникнути проблем з очима, необхідно регулярно відвідувати свого офтальмолога. Високий рівень цукру (глюкози) крові підвищує ризик розвитку проблем із очима внаслідок цукрового діабету. По суті, цукровий діабет є основною причиною сліпоти у дорослих віком від 20 до 74 років.

Якщо у Вас є проблеми з очима та цукровий діабет, не варто купувати нову пару очок, якщо Ви відзначили затуманеність зору. Це може бути тимчасова проблема з очима, яка швидко розвинулася внаслідок високого рівня цукру крові.

Високий рівень цукру крові при цукровому діабеті викликає набряк кришталика, що змінює Вашу здатність бачити. Для корекції цього виду порушення зору Ви повинні повернути свій цукор крові до цільового рівня (90-130 міліграм на децилітр (мг/дл) перед їжею та менше 180мг/дл через одну або дві години після їди або 5-7,2ммоль/л і 10ммоль/л відповідно). З того моменту, як Ви почнете добре контролювати концентрацію цукру в своїй крові, до того, як Ваш зір може повністю відновитися, пройде до трьох місяців. . У людей, які хворіють на цукровий діабет, можуть розвиватися три основні види проблем з очима: катаракта, глаукома та ретинопатія.

Катаракта та цукровий діабет

Катаракта – це затемнення чи затуманювання кришталика ока, який у нормі прозорий. Кришталик дозволяє нам бачити та фокусуватися на зображенні, як фотоапарат. Хоча катаракта може розвинутись у кожного, у людей з цукровим діабетом ці проблеми з очима можуть виникнути в більш ранньому віці і стан прогресує швидше, ніж у людей без цукрового діабету. Якщо Ви хворі на цукровий діабет і у Вас розвинулася катаракта, Ваше око не може фокусуватися на джерелі світла і при цьому порушується зір. Симптоми цієї проблеми при цукровому діабеті включають затуманений або безбликовий зір.

Лікування катаракти зазвичай полягає в хірургічному видаленні, а потім приміщенні імплантанта кришталика, згодом для подальшої корекції зору може виникнути необхідність в окулярах або контактних лінзах. /p>

Глаукома та цукровий діабет

Коли припиняється нормальний дренаж рідини всередині ока, вона накопичується, відбувається підвищення тиску та розвивається інша проблема з очима, яка може виникнути при цукровому діабеті та називається глаукомою. Тиск ушкоджує нерви та судини ока, викликаючи зміни зору.

При найбільш поширеній формі глаукоми будь-які її симптоми можуть бути відсутніми до того, як захворювання перейде у важку стадію, і виникне значна втрата зору. У поодиноких випадках цієї проблеми з очима симптоми можуть включати головні болі, болі в очах, затуманений зір, сльозові очі, глаукоматозні ореоли навколо джерел світла і втрату зору. Лікування цієї проблеми з очима при цукровому діабеті може включати спеціальні очні краплі, лазерні процедури, медикаменти і хірургічне втручання. Ви можете уникнути серйозних проблем з очима при цукровому діабеті, проходячи щорічне скринінгове обстеження на наявність глаукоми у офтальмолога в медичному центрі “Ваш Зір”.

Діабетична ретинопатія< /h2>

Сітківка – це група спеціалізованих клітин, які перетворюють світло, що проходить крізь кришталик, на зображення. Очний або оптичний нерв передає візуальну інформацію в мозок. Діабетична ретинопатія є одним із судинних (пов’язаних з кровоносними судинами) ускладнень, що виникають внаслідок цукрового діабету. Це діабетичне ураження очей відбувається внаслідок пошкодження дрібних судин і називається мікроангіопатією. Захворювання нирок та ушкодження нервів внаслідок цукрового діабету також відносяться до мікроангіопатій. Пошкодження великих кровоносних судин (також називається макроангіопатією) включає такі ускладнення, як захворювання серця та інсульт.

У численних дослідженнях був доведений зв’язок мікроангіопатій з високими рівнями цукру крові. Ви можете знизити ризик розвитку цих проблем з очима, покращивши свій контроль цукру крові.

Діабетична ретинопатія – це провідна причина незворотної сліпоти в розвинених країнах. Тривалість цукрового діабету є єдиним найважливішим чинником ризику розвитку ретинопатії. Чим довше у Вас цукровий діабет, тим більша ймовірність розвитку цієї серйозної очної проблеми. Якщо не виявити ретинопатію на ранніх стадіях або не лікувати її, це може призвести до сліпоти.

У людей із цукровим діабетом 1 типу рідко розвивається ретинопатія до досягнення пубертатного віку. У дорослих із цукровим діабетом 1 типу ретинопатія також розвивається рідко у перші п’ять років захворювання. Ризик розвитку ушкодження сітківки зростає з прогресуванням діабету. Інтенсивний контроль рівня цукру крові зменшить Ваш ризик розвитку ретинопатії. DCCT, велике дослідження, проведене серед людей з цукровим діабетом 1 типу, показало, що люди з цукровим діабетом, які досягли жорсткого контролю свого рівня цукру крові за допомогою інсулінової помпи або численних щоденних ін’єкцій інсуліну, мали на 50-75% меншу ймовірність розвитку ретинопат нефропатії (захворювання нирок) або ушкодження нервів (це всі мікроангіопатії).

Люди з цукровим діабетом 2 типу зазвичай мають ознаки проблем з очима вже під час встановлення діагнозу. У цьому випадку важливу роль у сповільненні прогресування ретинопатії та інших проблем з очима відіграють контроль рівня цукру крові, артеріального тиску та рівня холестерину.

Види ретинопатії при цукровому діабеті:

  • Фонова ретинопатія. Іноді існує ушкодження кровоносних судин, але відсутнє порушення зору. Це називається фоновою ретинопатією. На цій стадії необхідно ретельно контролювати свій цукровий діабет, щоб запобігти прогресуванню фонової ретинопатії у більш серйозне захворювання очей.
  • Макулопатія. На стадії макулопатії у людини розвивається ушкодження в критичній ділянці, яка називається макулою. Оскільки це відбувається в ділянці, яка має критичне значення для зору, при цьому виді проблем з очима зір може значно знижуватись.
  • Проліферативна ретинопатія. На задній стінці очі починають розростатися нові кровоносні судини. Оскільки ретинопатія – це мікроангіопатичне ускладнення цукрового діабету (захворювання дрібних кровоносних судин), цей вид ретинопатії розвивається внаслідок дефіциту кисню в уражених судинах очей. Судини в очах стоншуються і закупорюються і починають ремоделюватися. >робота та читання на близькій відстані від очей стають скрутними,
  • поява плаваючих перед очима плям і мурашок.

Основне значення для ефективного лікування ретинопатії мають нормалізація вуглеводного обміну (інсулінотерапія) і цукрознижувальні препарати) і правильно організований режим прийому їжі. Сучасні технології в офтальмології використовуються для лікування ретинопатії – це лазерна коагуляція сітківки. При ускладненнях ретинопатії, таких як гемофтальм, відшарування сітківки, вторинна глаукома, показано хірургічне втручання.

Для того, щоб вчасно попередити розвиток ретинопатії, хворі на цукровий діабет повинні обов’язково обстежитися у лікаря-окуліста. Навіть якщо при первинному огляді на сітківці очей не виявлено патологічних змін, все одно необхідно відвідувати офтальмолога для профілактичного огляду 2-3 рази на рік. тому так необхідно стежити за зміною зору при цукровому діабеті.

Якщо у Вас виявили цукровий діабет, то обов’язковими повинні стати такі правила життя:

  • обов’язкові профілактичні огляди окулістом двічі на рік, навіть якщо стан органів зору в порядку; краплі або уколи;
  • завжди пам’ятайте про те, що рівень глюкози в крові безпосередньо впливає на стан органів зору і прагнете тримати цей показник у межах норми;
  • тримайте під контролем артеріальний тиск, так як підвищення тиску може призвести до розриву стінки судин очного дна; або куріння, можуть викликати спазми судин. ? Симптоми та лікування.

    Синдром сухого ока

    Відшарування сітківки. Прогнози та перспективи