Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Шкідливі звички, яких слід позбутися:

1. Спати в контактних лінзах Начебто навіть існують лінзи, в яких можна спати, і два типи офіційно схвалені для сну Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) . Проте лікарі вважають, що краще цього не робити. Американська Академія офтальмологічних досліджень встановила, що люди, які залишають лінзи на ніч, у 10—15 разів вищі за ризик розвитку виразки рогівки, порівняно з тими, хто носить лінзи лише протягом дня. Справа в тому, що лінзи закривають доступ кисню до поверхні рогівки, а це може спровокувати появу інфекції та зростання кількості бактерій. 2. Протирати і чіпати очі Іноді в оці виникає свербіж, і з’являється бажання почухати його, але краще утриматися. Слизова оболонка – це захисний бар’єр для бактерій, але якщо ви торкаєтеся її брудними руками, то заносите додаткову інфекцію. 3. Ігнорувати щорічне обстеження у офтальмолога Багато десятиліть не ходять перевіряти зір, оскільки колись давно з’ясували, що він має 100 відсотків. Однак ходити до офтальмолога варто не тільки для того, щоб відстежувати плюс або мінус, що з’являється. Якщо раптом з’явилася пухлина, це може погіршити ваш зір. Краще знати це заздалегідь.

4. Електронні екрани ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів випромінюють синє світло, яке, на думку деяких офтальмогів, шкідливі не менше, ніж ультрафіолетове випромінювання сонця. Крім того, як правило, ми надовго упираємося в них поглядом, і така напруга, безумовно, шкідлива для очей. Офтальмологи радять дотримуватися правила 20-20: кожні 20 хвилин робити перерву на 20 секунд, щоб подивитися в далечінь, зосередити погляд на чомусь далеко, дуже часто поморгати. 5. Підводити очі по внутрішній лінії століття Візажысти запевняють, що це безпечно і робить особливим розріз очей. Однак не варто зловживати такими стрілками. Найдрібніші частинки підводки потрапляють у слизову оболонку, поєднуються зі сльозами і розносяться по оці. До речі, рідкі підводки небезпечніші за сухі, оскільки наконечник аплікатора знаходиться всередині, і там можуть накопичуватися бактерії. А сухий олівець постійно стирається і не містить такого сприятливого середовища для розвитку мікробів. У будь-якому випадку, краще робити підведення по зовнішній лінії століття. 6. Спати, не змивши макіяж Всім відомо, що це шкідливо, але як часто жінки нехтують цим правилом! Тим часом, туш, залишаючись на очах під час сну, розмазується, може забивати залози, викликати подразнення шкіри і навіть запалення століття. І боронь вас Боже спати з накладними віями, оскільки клей може потрапити в рогівку і призвести до серйозного запалення. 7. Використовувати лінзи або краплі зі строком дії, що минув Здавалося б: що трапиться, якщо пляшечку в рідині використовувати трохи довше? Але насправді очищувальні засоби покликані вбивати бактерії, а коли термін зберігання закінчився, інгредієнти втрачають свою ефективність. Штучні сльози та краплі очей також можуть стати шкідливими, якщо залежалися. І вже тим більше не варто обполіскувати контактні лінзи будь-якою рідиною, яка не стерильна — наприклад, водою з-під крана.

8. Захоплюватися краплями від «червоних очей» Ці засоби дозволяють тимчасово усунути ефект «червоних очей» — це відбувається за рахунок того, що вони містять судинозвужувальні компоненти. Але в них також є консерванти та інші хімічні речовини, які можуть погіршити проблему в довгостроковій перспективі. Так що краще лише зрідка користуватися цим способом. 9. Не носити сонячні окуляри цілий рік Багато хто чує, що потрібно захищати очі від ультрафіолету і носити темні окуляри. Однак іноді взимку вони потрібні навіть більше, ніж улітку, оскільки сніг дуже відбиває сонячне світло. Ультрафіолетове випромінювання може призвести до опіків рогівки, раку шкіри на повіках і видимих ​​плям на білку ока. Слід також звертати увагу на те, щоб ваші окуляри забезпечували захист саме від UVA та UVB променів.

Бережіть свій зір!  Плануйте Ваш візит до лікаря наперед!