Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Все про зір сучасної людини

90% інформації ми отримуємо завдяки здатності бачити. Зазвичай ми не думаємо про зір, доки він сам не дасть про себе знати розмитими обрисами предметів, силуетів. Раніше відзначалися переважно вікові зміни зору, проте останнім часом сучасна людина багато часу проводить біля монітора, екрана, не дивно, що кількість людей зі стовідсотковим зором зменшується. Не додає здоров’я нашим очам читання в транспорті або лежачи на дивані, стреси в роботі та вдома, куріння. /a>, кон’юнктивіт, катаракта. Кон’юнктивіт викликаний запальним процесом у слизовій оболонці ока, що виникає при попаданні в її мікробів. Він заразний і може тривати до 1 тижня.

Профілактика порушень зору

Краща профілактика цього захворювання це гігієна: частіше мити руки, особливо після перебування у громадських місцях, транспорті.

Для лікування найкраще застосовувати примочки із відвару квіток ромашки, малини, шавлії, календули, вичавленого соку каланхое. Перше місце серед захворювань очей посідає глаукома /a>, при якій підвищується внутрішньоочний тиск, що призводить до зниження зору, атрофії зорового нерва. В Україні понад 1 млн. людей хворі на глаукому. Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, але частіше йому схильні люди похилого віку. Кожен четвертий хворий на глаукому втрачає зір.

Що ж робити? Наші очі люблять чорниці. Ці ягоди містять поживні речовини, які захищають сітківку від старіння. Великий відсоток вмісту лютеїну в шпинаті може запобігти віковому погіршенню зору та катаракті. Свіжа зелень, капуста зменшують ризик розвитку погіршення зору. Рекомендується готувати їжу з червоною цибулею. У порівнянні з жовтою цибулею в червоному найбільше квезина. Ця поживна речовина захищає наші очі від розвитку катаракти.

Ну і обов’язково вживання риби 2 рази на тиждень. Нашим очам життєво потрібні омега-3 кислоти. При захворюванні очного апарата намагайтеся менше їсти продукти, солодощі, що містять крохмаль.

Відмовтеся від дуже жирної, солоної їжі, кави. Більше їжте моркви, горіхів, яєць, меду, цитрусових, яблук, солодкого перцю. Офтальмологи рекомендують проводити оздоровчу гімнастику для очей.

Розроблено комплекс вправ для зміцнення очних м’язів: крім усіх відомих м’яких обертальних рухів очима годинної стрілки і назад, подивіться в правий нижній кут, потім у напрямку лівої брови 2 рази, подивіться в нижній лівий кут, потім в напрямку правої брови 2 рази, об’єднати ці вправи в одне. Між кожною вправою і час важливо часто моргати, давати очам розслабитися. Після виконання всіх вправ на пару хвилин прикрити очі долонями та відпочити. Дбайте про свої очі – і вони не підведуть вас до старості!

Рекомендовані статті:

«Підніміть мені повіки»

a>

Наукові дослідження про шкідливий вплив монітора на зір

Чому біль в очах? Симптоми та лікування.