Актуальність: Підвищення точності розрахунку мультифокальних ІОЛ (МІОЛ) після рефракційних операцій.
Кількість виконаних рефракційних операцій у світі становить мільйони- передня дозована радіальна кератотомія, інтрастромальний та поверхневий лазерний кератомілез, лазерна субепітеліальна кератектомія, фоторефракційна кератектомія. Більшість пацієнтів у віддалені терміни виникають зміни кришталику чи рефракційні порушення, потребують оперативного втручання. Точність розрахунку оптичної сили ІОЛ при факоемульсифікації катаракти (ФЕК) після раніше проведених кераторефракційних операцій значно нижча, ніж у стандартних випадках, що зумовлює актуальність проблеми розрахунку оптичної сили МІОЛ на очах зі штучно зміненою формою рогівки.
Мета: оцінити результати розрахунку МІОЛ за допомогою IOL-power calculation in eyes that have undergone LASIK|PRK|RK| (Alcon), що враховує похибку після КРО; визначити хірургічну тактику.
Матеріал та методи: До дослідження увійшли результати клінічних спостережень за 45 пацієнтами (56 очей) після ФЕК + МІОЛ, яким раніше була виконана кераторефракційна операція з приводу міопії та міопічного астигматизму Середній вік пацієнтів на момент хірургії становив 57,0±10,0 років (27 чоловіків та 18 жінок). У 92% випадків було виконано ФЕК, а у 8% – видалення прозорого кришталика з рефракційною метою. Термін лікування пацієнтів після радіальної кератотомії для хірургії з приводу катаракти в середньому 21,5 року (від 11 до 28 років). , біометрію, офтальмоскопію, кератотопографічні дослідження на приладі Orbickan Наша тактика: 1. Розрахунок ІОЛ на даному калькуляторі. Використовувалися значення ПЗО, A-константи ІОЛ, середні значення кератометрії та товщина рогівки. У цьому індекс заломлення рогівки становить 1,3375. 2. Враховувалися: ХІА-0,2, тактика розташування тунельного розрізу: від 4 до 6 насічок – рогівковий розріз, 7-9 нас. – ¦лімбальний розріз, і понад 10 і тангенційні – склеральний розріз.
3. Використовувалися мультифікальні ІОЛ: Restor, ART, Panoptix (Alcon).
Результати: Через 1 місяць після операції рогівка була прозорою без ознак набряку. Некоригована гострота зору підвищилася з 0,11±0,11 до 0,73±0,25. Максимально коригована гострота зору підвищилася з 0,35±0,24 до 0,86±0,16 (М±ш – середнє та стандартне відхилення). Максимально коригована гострота зору 1,0 після ФЕК не була досягнута в 7 випадках, що пояснювалося наявністю підвищеної іррегулярності рогівки в результаті ПДРК. серйозне завдання. Доцільно: -використання спеціального калькулятора розрахунку МІОЛ; – індивідуалізованість підходу хірурга до тонельних розрізів; – ідеально наявність у пацієнта офтальмологічного паспорта. У роботі представлені підсумки хірургії катаракти з імплантацією операцій з використанням IOL-power calculation in eyes that have undergone LASIK|PRK|RK| (Alcon) та операційній тактиці хірурга.
Автор: Н.А. Весніна, Е.А. Місюра, Ю.В. Чернецький, Н.А. Кудінова – Савченко
Медичний центр сучасної офтальмологічної допомоги «Ваш Зір» м. Кривий Ріг, Україна