Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Печіння в очах: ​​чому виникає і що робити

Напевно кожна людина за своє життя хоча б раз відчувала печіння в очах. Звичайно це не найприємніші відчуття, і їх хочеться якнайшвидше позбутися. Однак сам собою цей симптом не виникає. Як правило він супроводжується почервонінням, різьбою, підвищеною сльозотечею та іншими неприємними станами. Все це може свідчити про розвиток запальних процесів органів зору. >

Причини печіння в очах

При виявленні неприємних відчуттів печіння необхідно з’ясувати, через що вони виникли. Зробити це найкраще в кабінеті офтальмолога, а не самостійно. В іншому випадку можна втратити час і допустити розвиток небажаних ускладнень. Можливі причини відчуття печіння в очах: ​​Алергічна реакція. Виникає неприємний симптом під час або після контакту з передбачуваним алергеном (тварини, пил, хімічні засоби, деякі рослини). Також можливе почервоніння, набряклість очей та сльозотеча. Усунення провокуючого фактора або прийняття антигістамінного препарату неприємні відчуття зникають.

  • Вплив навколишнього середовища. Через забрудненість повітря, викиди токсичних речовин і вихлопних газів у великих містах люди часто стикаються з печінням та іншими неприємними відчуттями очей. Несприятливі чинники екології надають дратівливий вплив на слизову оболонку органів зору. У тих випадках, коли робота людини передбачає тривале перебування у загазованому приміщенні, на заводах або шкідливому виробництві, необхідно використовувати захисну маску.
  • Травма чи потрапляння стороннього предмета. При травмуванні чи попаданні, наприклад, смітника виникає біль і печіння у вічі. Як правило, при такій ситуації неприємні симптоми проходять досить швидко, за винятком серйозного пошкодження оболонки ока.
  • Опік. При отриманні хімічного чи термічного опіку виникає як печіння, а й безліч інших хворобливих відчуттів. У такій ситуації лікування відбувається в умовах стаціонару.
  • Перенапруження. В основному відбувається у офісних працівників, які проводять багато часу за комп’ютером, дітей, що довго і дивляться телевізор. Також відчуття печіння та синдром сухого ока виникає при тривалому знаходженні у приміщенні із сухим повітрям.
  • Інфекційні захворювання. При цьому спостерігається почервоніння, сильне печіння в очах, сльозотеча. Такі ознаки можуть бути викликані ураженням бактеріями, вірусами, грибами та паразитами.
  • Загальні захворювання організму. Проблеми із щитовидною залозою можуть спровокувати порушення у роботі слізної залози. Це викликає підвищену чутливість кон’юнктиви та появу хворобливих відчуттів та печіння в очах.
  • Очні захворювання. До них відносять кон’юнктивіт, блефарит, глаукому та багато інших. Подібні патологічні процеси викликають не тільки печіння, але й виділення гною, сльозотечу, набряклість та почервоніння органів зору.
  •  

    Що робити, якщо палить очі

    При Виявлення цього неприємного симптому слід звернутися до офтальмолога для проведення діагностики та призначення грамотного лікування. Тільки в умовах медичного закладу можливо правильно поставити діагноз, а значить, і допомогти з вирішенням проблеми. У тих випадках, коли причиною печіння та інших неприємних проявів є алергічна реакція, достатньо обмежити контакт з алергеном та прийняти антигістамінний препарат. При попаданні стороннього об’єкта в око можливе самостійне його вилучення, тоді лікарська допомога може не знадобитися. Однак при серйозних ушкодженнях, опіках, травмах, гострій формі очних захворювань лікування відбувається у лікарні. Іноді достатньо медикаментозної терапії, а в деяких випадках показано оперативне втручання.

    Народні методи та профілактика печіння в очах

    Для того, щоб мінімізувати ймовірність виникнення запальних та інфекційних захворювань органів зору достатньо дотримуватись кількох простих правил:

    • Слідкувати за особистою гігієною.
    • Вчасно звертатися до офтальмолога за консультацією та лікуванням.
    • Використовувати захисні засоби для очей під час роботи на виробництві або будівельних робіт.
    • Грамотно підбирати окуляри та лінзи та здійснювати правильний догляд за засобами корекції зору.
    • По можливості обмежити стресові ситуації та дотримуватися правильного харчування.

    Захоплюватися народними методами при виникненні болю та печіння органів зору не варто. Можливе зняття гострих симптомів за допомогою промивання компресів з ромашки, календули або чаю. Однак важливо пам’ятати, що ці засоби не є лікувальними, не здатні усунути причину появи захворювання і можуть лише посилити ситуацію. Саме тому необхідно звернутися до офтальмолога для уточнення діагнозу та призначення необхідних препаратів. Бережіть своє здоров’я та будьте уважні до себе!