Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Сверблячка в очах: ​​чому виникає і як з ним боротися

Сверблять очі? Протягом життя з подібною проблемою будь-коли стикалися, напевно, всі. Справа в тому, що такий симптом може виникати при багатьох різних станах, починаючи від алергічної реакції і закінчуючи офтальмологічними захворюваннями. Щоб зрозуміти, як позбавитися від неприємного відчуття, необхідно з’ясувати причину його появи. jpg?x93617″>

Чому сверблять очі

Багато людей вважають за краще не помічати симптом і списують це на втому, довгу роботу за комп’ютером та інше. Найчастіше сверблячка може турбувати після купання в забруднених водоймах. Літо – сприятливий час для зростання кількості бактерій у річках та озерах, тому при попаданні на слизову оболонку така вода викликає роздратування. Також перебування в басейні, де для очищення води застосовують хлор, сприятиме роздратуванню органів зору. Проте причинами виникнення цієї недуги можуть бути:

  • глаукома
  • катаракту
  • кон’юнктивіт
  • блефарит
  • ячмінь
  • синдром «сухого ока»

Сверблячка і печіння в очах у цих випадках супроводжуються почервонінням, набряклістю, нагноєнням. Іноді може виникати лущення та утворення виразок. При недостатньому виробленні сльозової рідини виникає таке явище, як синдром «сухого ока». Він супроводжується набряклістю та свербінням. Здебільшого з такою проблемою стикаються люди похилого віку або ті, хто багато часу проводить за комп’ютером. Також сприятиме синдрому може тривале перебування в приміщенні з сухим повітрям. Прояв реакції організму на вплив алергенів часто супроводжується свербінням очей. У такому разі після встановлення діагнозу та визначення подразнюючого фактора необхідний прийом антигістамінних препаратів.

Можна спробувати визначити причину виникнення:

  • Сверблячка навколо очей, найімовірніше, виникає через перебування людини в умовах сильної вітру, хуртовини. Шкіра при цьому сильно пересихає та виникає дискомфорт. Також симптом може вказувати на прояв алергії або блефариту. Як видно з перелічених місць локалізації, додаткових симптомів і можливих провокуючих факторів, у пошуках справжньої причини дуже легко заплутатися. порада – звернутися до офтальмолога. Саме цей лікар повинен провести необхідну діагностику, призначити потрібні аналізи та визначити причину появи сверблячки. Ні народні засоби, ні подруга зі схожими симптомами, ні передача по телевізору не зможуть позбавити вас проблеми. Іноді офтальмолог може направити пацієнта на додаткову консультацію, якщо підозрює проблеми із шлунком, гормонами, алергічну реакцію. Тоді за допомогою лікарів відповідної спеціалізації проводиться обстеження та спільне лікування, яке спрямовується на усунення основної першопричиною хвороби та полегшення супутніх симптомів. Чи потрібно щось робити самостійно? Поки ви не потрапили до лікаря і не дізналися точно, як усунути свербіж в очах, можна спробувати промити їх кип’яченою водою або міцним чаєм. Можна також зробити перерву в роботі, дати очам відпочити.

    Як профілактики рекомендують:

    • Ретельно і часто мити руки, адже на них ми переносимо безліч бактерій, які потім виявляються на обличчі та слизовій оболонці.
    • При необхідності виходу на сильне яскраве сонце слід подбати про гарні сонцезахисні окуляри.
    • При тривалій роботі за комп’ютером можна використовувати спеціальні окуляри.

    Пам’ятайте, що для проведення успішного лікування будь-якого захворювання, необхідно звертатися тільки до справжніх професіоналів! У цьому випадку самолікування або ігнорування проблем не приведе ні до чого хорошого і може погіршити ситуацію.