Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Зимові пастки для очей: Як зберегти зір

Сніг, мороз, низькі температури та короткий світловий день можуть негативно впливати на наш зір. Тому в холодну пору року важливо дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть вашому зору залишатися гострим, а очам – здоровими. заощаджуйте на освітленні. Крім того, освітлення робочого місця або улюбленого домашнього дивана, на якому ви читаєте книги, має бути правильним. Взимку звичайні лампи краще замінити на лампи денного кольору теплих відтінків, але водночас комфортної для вас яскравості. Чим темніше освітлення робочого місця та кімнати – тим сильніше напружуються очі та страждає зір. Але надто яскраве освітлення також може дратувати очі. Зверніть увагу на монітор комп’ютера: він не повинен відображати відблиски, бути надто маленьким, якщо ви довго за ним знаходитесь. Не забувайте після 20-30 хвилин роботи за комп’ютером робити короткі перерви і давати очам відпочивати. Також уникнути сухості очей допоможе регулярне провітрювання приміщення та вологе прибирання. Оскільки взимку ми використовуємо обігрівачі, які сушать повітря, що може дратувати слизову оболонку очей. Сильний холодний вітер або сніг негативно впливає на зір. Тому навіть у зимовий час не завадять спеціальні сонцезахисні окуляри. Підібрати правильну модель допоможе фахівець залежно від того, який фактор більше дратує ваші очі, зимове сонце, сніг чи холод.

Не забувайте про вітаміни та корисні для очей продукти

Для очей, як і будь-якого іншого органу, важливо вживати корисні продукти. Найбільш корисними для зору:

  • чорниця. На основі чорниці також створюються фітопрепарати та активні добавки для зору. Сама ж ягода має властивості нормалізувати циркуляцію крові всередині очного яблука морква. Морква багата ретинолом – головним компонентом для профілактики захворювань сітківки
  • вітаміни С,Е,В,А та цинк: ця група речовин міститься у м’ясі, фруктах, горіхах, бобових, листових овочах, цитрусових, болгарському перці
  • морська риба та морепродукти. Позитивно впливають на стан сітківки ока омега-3 жирні кислоти, якими багата морська риба і морепродукти. рідше 1 разу на рік: це допоможе своєчасно виявити захворювання очей, помітити зниження гостроти зору тощо. Також, крім правильного харчування, організації освітлення робочого місця, загальної фізичної активності, важливо давати очам правильне навантаження – тобто є спеціальна гімнастика для очей.

    Розслабити очі допоможуть спеціальні рухи: можна «писати» очима цифри, геометричні фігури , зосереджувати погляд по черзі на ближньому та дальньому предметі тощо. Рухи виконуються не поспішаючи протягом 3-5 хвилин. Якщо у вас вже є проблеми із зором чи очні захворювання, то будь-які маніпуляції із зором (у тому числі й гімнастику для очей) слід узгоджувати з офтальмологом.