Перейти до основного вмісту

Синдром сухого ока у Кривому Розі

Сухий кон’юнктивіт (синдром сухого ока) – це досить поширена патологія очей, що знижує якість життя людей. Вона характеризується зниженням кількості слізної рідини, дуже потрібної для зволоження очей. При нормальному стані зволоження очей даної рідиною має відбуватися при кожному моргання. Якщо цей процес порушений, то з’являється дискомфорт, печіння почервоніння.

Проявам синдрому сухого ока сприяють абсолютно різні причини. Це можуть бути як зовнішні впливи, наприклад, задимлення повітря, зміг або тривале перебування перед телевізором або комп’ютерним монітором, так і внутрішні порушення організму (наявність аутоімунних захворювань або прояв цукрового діабету).

Люди з подібними порушеннями схильні до частого запалення очей, наслідком якого може бути погіршення зору. Щоб уникнути появи вищезгаданих ускладнень необхідно звертатися до лікаря-офтальмолога при появі навіть самого найменшого дискомфорту в очах.

Сухий кон’юнктивіт: симптоматика

Достатня інтенсивність зволоження оболонки ока в процесі моргання є основою його здорового функціонування. Адже потрібну ступінь його зволоженості підтримує найтонша захисна плівка, яка повністю покриває видиму частину ока, а також слізної рідиною, що виділяється безперервно з слізних канальців.

Під негативним впливом деяких зовнішніх і внутрішніх причин процес зволоження слизової очей нерідко порушується, через що і виникають такі симптоми:

  • сухість;
  • сльозотеча;
  • відчуття того, як ніби в очі потрапило чужорідне тіло або пісок (посилюється при моргання);
  • почервоніння;
  • свербіж або печіння;
  • боязнь яскравого світла;
  • нечіткість зору.

До речі, неодноразово помічено, що вищенаведені симптоми посилюються після тривалого читання, перегляду ТБ, роботи за комп’ютером. З цього випливає, що поява хоч одного з раніше перерахованих симптомів – це вже привід для звернення до лікаря.

Синдром сухого ока і його причини

Чинників виникнення такої очної патології виявлено чимало і фахівці їх умовно поділяють на дві основні групи.

Група 1

Недостатнє зволоження очей. Патологія зазвичай провокується малим виробленням слізної рідини. Подібна ситуація може виникнути при:

  • наявність хронічних захворювань, безпосередньо пов’язаних з ендокринною системою і аутоімунною реакцією організму (блефарит, кон’юнктивіт, синдром Шегрена, цукровий діабет і т.д.);
  • прийом лікарських препаратів певних фармгрупп (антидепресанти, гормональні контрацептиви, кортикостероїди, гіпотензивні та антигістамінні засоби і т.д.);
  • післяопераційний період після проведення лазерної корекції зору.

Група 2

Швидке випаровування слізної рідини. Даний прояв може виникнути при дуже рідкісному морганню або при наступних зовнішніх подразниках:

  • наявність в повітрі приміщення диму або великої кількості пилу, в т.ч. і будівельної;
  • використання кондиціонера, в т.ч. і автомобільного;
  • низька вологість повітря;
  • порушення змикання вік (хвороба лагофтальм);
  • тривале застосування контактних лінз (особливо неякісних);
  • тривалий перегляд ТБ, використання електронних гаджетів, читання при поганому освітленні.

Більш схильні до розвитку патології такі групи людей: вагітні жінки, люди старше 40 років (частіше – жінки в клімактеричному періоді), люди, що мають обтяжену спадковість.

Як діагностується

У перший прийом фахівець-офтальмолог повинен провести кілька досліджень, за допомогою яких можна буде максимально точно визначити наскільки зволожені очі, а також виявити ділянки слизової оболонки, де характерна підвищена сухість. Для цього проводиться ретельний огляд очей з використанням спеціального обладнання (офтальмологічний мікроскоп). Під час дослідження також проводиться оцінка загального стану рогівки і повік, частота моргання. Якщо це необхідно, то офтальмолог робить забір слізної рідини для подальшого аналізу її якості і складу.

Щоб підтвердити або спростувати початковий діагноз у пацієнта, фахівець проводить як мінімум два дослідження:

Проба Норна – дозволяє визначити як скоро випаровується слізна рідина. У вході проведення проби пацієнтові в очі закопуються спеціальні краплі, які мають в своєму складі барвник.

Тест Ширмера – за допомогою лакмусової тест-смужки дозволяє зробити точну оцінку того, наскільки швидко утворюється слізна рідина.

Варто зауважити, що завдання лікаря-офтальмолога полягає не тільки в діагностиці патології, а й у виявленні причин її розвитку. Для цього окуліст детально опитує пацієнта про наявність (відсутність) у його повсякденному житті чинників, які можуть надавати пряме чи непряме негативний вплив на стан слізної рідини (робота в офісі перед комп’ютером, контакт зі будівельним пилом, наявність аутоімунних або ендокринних хвороб).

Чотири кроки до свободи від окулярів і лінз!

1Консультація лікаря
2Проведення лікування
3Обстеження після лікування
4Поради на період після лікування
Запис на прийомПідтримка по телефону і консультації здійснюються в будні з 9 до 18.00, в суботу з 9 до 15.
Ваш запит успішно відправлено

У чому полягає терапевтичне лікування сухого кон’юнктивіту

Якщо в ході обстеження фахівцем виявляється наявність одного або декількох можливих чинників, які здатні спровокувати виникнення сухості очей, то найголовніше в лікуванні виявленої патології – це усунення причин. Для цього пацієнтові рекомендується переглянути переваги в їжі, пити більше рідини (особливо чистої води), підвищити вологість повітря в будинку, частково або повністю відмовитися від перегляду ТБ або роботи за комп’ютером.

У чому полягає консервативне лікування

Консервативне лікування неможливе без використання лікарських препаратів. Якщо виникає необхідність у подібному лікуванні, то офтальмолог призначає пацієнтові використання очних крапель, мазей, гелів або спеціальних протиалергічних засобів. Крім того, проводиться лікування патологій, які можуть передувати синдрому сухого ока з призначенням відповідних препаратів.

Лікування за допомогою оперативного втручання

Если терапевтические или консервативные методы лечения не оказали на патологию должного действия, то специалист может порекомендовать пациенту избавиться от проблемы хирургическим путем.

В данном случае травматичность от хирургического вмешательства является минимальной. В ходе операции врачом для снижения оттока слез производится деликатное блокирование слезных канальцев. Данный малоинвазивный метод полностью безвреден для зрения и позволяет избежать дальнейшего постоянного использования увлажняющих глазных капель ввиду восстановления и сохранения естественной функции слезоотделения.

Медицинский центр “Ваш Зір” предлагает диагностику и качественное лечение синдрома сухого глаза. У нас работают квалифицированные и опытные специалисты. Применение самых передовые методик диагностирования и лечения с использованием высокотехнологичного оборудования позволяет нашим врачам достигать положительных показателей в лечении многих офтальмологических заболеваний.

Лікування проводить

Весніна Нінель АркадіївнаЛікар офтальмолог вищої категорії
Дякуємо за ваш відгук! Він буде опублікований після перевірки.

Комментариев пока нет.

Вартість послуг
Обстеження для пацієнтів з катарактою
200 грн
Обстеження для пацієнтів перед лазерною корекцією зору
300 грн
Клінічне обстеження
300 грн
Мейбографія
120 грн
Знімок краю віки
120 грн
Клінічне обстеження + Мейбографія
350 грн
Обстеження на демодекс
100 грн

Відгуки наших пацієнтів

Google відгуки
4.7 оцінкаБільше 350 відгуків
Додати відгук
Відгуки на сайті
На сайтіБільше 500 відгуків
Добавить отзыв

Безкоштовна консультація

Який варіант лікування підходить вам?

Відповіді ви можете отримати на безкоштовній консультації у наших віртуозів, які підберуть для вас найбільш оптимальне рішення.

Записатися на прийом

вашу заявку успішно надіслано