Зрозуміло, що з віком зростає ризик виникнення різних захворювань. Очі – не виняток: вікова катаракта, дистрофія сітківки… Тільки регулярне обстеження у офтальмолога в медичному центрі «Ваш Зір» дозволяє на ранніх стадіях виявити серйозні захворювання очей та запобігти можливій втраті зору.< /p> У деяких випадках, наприклад, при гострому нападі глаукоми, рахунок йде не на дні, а на годинник: чим раніше розпочато лікування, тим вищі шанси на відновлення зору. Знання деяких ознак очних захворювань допоможе Вам своєчасно звернутися за допомогою до фахівця. 1. Різке погіршення зору на одному оці
Якщо Ви старше 60 років, і особливо, якщо у Вас короткозорість артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, системні захворювання, є ризик, що втрата зору викликана судинними порушеннями – оклюзією центральної артерії сітківки або тромбозом центральної вени сітківки. допомога допоможе відновити зір, в іншому випадку настає незворотна сліпота ураженого ока. . Такий симптом часто спостерігається при відшаруванні сітківки. Стан потребує негайної госпіталізації. Чим раніше розпочато лікування, тим більша ймовірність відновлення зору. 3. Різкий біль в оці, почервоніння, затуманювання зору, може бути нудота, блювання. a href=”/glaukoma”>глаукоми. Внутрішньоочний тиск різко підвищується, що може призвести до пошкодження зорового нерва. Показано негайне зниження внутрішньоочного тиску – аж до оперативного лікування. Не чекайте, доки біль пройде. Терміново зверніться до лікаря.
4. Поступове або різке звуження поля зору
Поступове або різке звуження поля зору, що призводить до здатності бачити тільки те, що розташоване прямо перед Вами – так зване «трубчасте» зір. Можливо, у Вас глаукома, однією з основних ознак якої є звуження поля зору внаслідок ураження зорового нерва. Без відповідного консервативного або оперативного лікування зір буде погіршуватися. Термінальна стадія глаукоми – це повна втрата зору. Можливі сильні болі, які не припиняються навіть після операції і вимагають, зрештою, видалення ока.
5. Поступове погіршення центрального зору, розмитість, спотворення зображення (прямі лінії здаються хвилястими, вигнутими)
< Це можуть бути симптоми макулярної дегенерації - дистрофічного захворювання центральної області сітківки - макули, що грає найважливішу роль у забезпеченні зору. Захворюваність різко збільшується із віком.
Без підтримуючого лікування зір поступово погіршується, окуляри не допомагають. В даний час існують різні варіанти лікування, які застосовуються залежно від форми макулярної дегенерації. Також раптове зниження зору може бути обумовлене макулярним розривом сітківки, тобто. розривом сітківки у центральній зоні. Необхідно відразу звернутися до офтальмолога для уточнення діагнозу, оскільки розрив сітківки в макулярній ділянці, при не розпочатому вчасному лікуванні, призводить до незворотної втрати зору. 6. Туман перед очима, зниження яскравості та контрастності
Ці симптоми можуть бути викликані катарактою – помутнінням кришталика. Зір погіршується поступово, знижуючись у результаті до можливості розрізняти лише світло. У більшості випадків термінової медичної допомоги не потрібно, на певному етапі проводиться планове оперативне лікування – видалення катаракти з імплантацією штучного кришталика. Проте рекомендується періодичне спостереження у офтальмолога, оскільки в деяких випадках катаракта може супроводжуватися підвищенням. внутрішньоочного тиску, що вимагає проведення термінового оперативного лікування. До того ж у міру розвитку катаракти кришталик стає все твердішим і збільшується в розмірах, що може ускладнити операцію з його видалення, тому відвідувати спеціаліста потрібно регулярно, щоб визначити оптимальний час для хірургічного лікування. 7. Темні плями , плаваючі помутніння, туман або відчуття пелени перед очима
Якщо у Вас є цукровий діабет, це можуть бути ознаки діабетичної ретинопатії – ураження сітківки, спричинене цукровим діабетом. У міру прогресування цукрового діабету або його декомпенсації ризик ускладнень з боку очей різко зростає.
Необхідно регулярно відвідувати офтальмолога для огляду очного дня, оскільки зміни судин і самої сітківки, крововиливу в сітківку і склоподібне тіло можуть стати причиною незворотної втрати зору.
Висококваліфіковані лікарі медичного центру Ваш Зір підберуть Вам терапію, необхідну саме для очей, яка може полягати не тільки у прийомі певних медикаментів, часто потрібне лазерне лікування, можуть застосовуватись також інші методи лікування. Вчасно проведена лазерна коагуляція сітківки є єдиним способом збереження зору при цукровому діабеті. 8. Почуття печіння, піску в очах, відчуття стороннього тіла, сльозотеча або навпаки відчуття сухості. виникають при синдромі сухого ока, частота та ступінь якого зростають із віком. Зазвичай йдеться в першу чергу про дискомфорт і погіршення якості життя, ніж про будь-яку небезпеку для очей. Проте важкий ступінь синдрому сухого ока може стати причиною деяких серйозних патологічних станів. Ваш офтальмолог розповість Вам докладніше про синдром сухого ока, проведе необхідне обстеження, порекомендує, які зволожуючі краплі краще використовувати саме Вам. бути викликано безліччю причин як з боку очей, так і інших органів: інтоксикація, судинні порушення, захворювання нервової системи, ендокринна патологія. Якщо раптом з’явилося двоїння в очах, відразу зверніться до терапевта, офтальмолога, невролога та ендокринолога.
10.Плаваючі помутніння перед очима
Зазвичай плаваючі плями, нитки, «павучки» перед очима пояснюються деструкцією склоподібного тіла. Це безпечний стан, пов’язаний із віковими змінами структури склоподібного тіла – прозорого гелеподібного вмісту, який заповнює очне яблуко. З віком склоподібне тіло стає менш щільним, розріджується, і не так щільно прилягає до сітківки як раніше, його волокна злипаються між собою, втрачають прозорість, відкидаючи тінь на сітківку та сприймаючись як дефекти в нашому полі зору.
Такі плаваючі помутніння добре помітні на білому тлі: сніг, аркуш паперу. До деструкції склоподібного тіла можуть призводити: артеріальна гіпертензія, шийний остеохондроз, цукровий діабет, травми голови, травми очей і носа та ін. що вимагає невідкладного лікування – наприклад, крововиливу в сітківку або склоподібне тіло. Якщо симптоми виникли різко, в один день, негайно зверніться до офтальмолога.
Якщо у Вас з’явилися якісь відсутні симптоми з боку зору, краще відразу звернутися до фахівців медичного центру сучасної офтальмологічної допомоги Ваш Зір. Якщо зір різко погіршився протягом кількох годин чи днів, турбує біль, не втрачайте час. Медичний центр працює з пн.-пт. з 09:00-18:00. сб.с 09:00-15:00. Навіть якщо немає можливості проконсультуватися у свого офтальмолога, Ви можете звернутися до кабінету невідкладної очної допомоги, які є у кожному місті у багатопрофільних стаціонарах чи очних лікарнях.
У медичному центрі сучасної офтальмологічної допомоги “Ваш Зір” пацієнтові проведуть необхідне повне комплексне обстеження та дадуть рекомендації до подальших дій.