Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Чим очі чоловіків відрізняються від жіночих?

Як часто ми чуємо відомий вислів про те, що чоловіки з Марса, а жінки з Венери? І це не лише афоризм, а ще один доказ того, наскільки різні представники двох статей, до того ж не лише візуально щодо характерів, а й в анатомічній будові. Звичайно, кожна дитина зможе розповісти, чим відрізняється чоловік від жінки, але чи ви знали, що ми різні не лише за зовнішніми ознаками, а й за будовою тіл. Однією з особливостей відмінності є і наші очі, які побудовані зовсім по-різному, через що вираз «різні погляди» набуває абсолютно нового змісту. Офтальмологічна клініка Кривого Рогу «Ваш Зір» готова розповісти своїм пацієнтам про особливості будови очей чоловіка та жінки, а головне, про їхні відмінності, що впливають не лише на сприйняття, а й на можливість набуття будь-якого зорового дефекту.

Насамперед, важливо зрозуміти, що зір людини – це не лише анатомічна особливість, а й психологічна. Тому, крім вроджених даних, ми по-різному бачимо через сприйняття нашого мозку. Так, в організмі кожної людини розташовано близько 130 млн клітин-фоторецепторів, які містяться в задній частині зорового апарату. Саме фоторецептори дозволяють бачити людині чорно-біле зображення, а ще 7 мільйонів конічних клітин фоторецептора дозволяють перетворювати все на колір.

Відмінності жіночих та чоловічих очей

Основні відмінності

Після розуміння будови ока, ми можемо перейти до відмінностей, головними з яких є:

  • Велике уловлювання кольорової гами у жінок, ніж у чоловіків. Це закладено на генетичному рівні, що передається інформацію через X-хромосоми. У чоловіка лише одна Х-хромосома, через що вони можуть сприймати лише основний, яскраво виражений колір. Жінки ж мають по дві Х-хромосоми, що дозволяє вловлювати навіть бляклі відтінки кольору, наприклад, колір слонової кістки, блакиті, лимонний або гірчичний.
  • У жінок зіниці більше, ніж у чоловіків. Здавалося б, така особливість не є особливо помітною і нічого не несе в собі. Але така відмінність була сформована ще тисячоліття тому. Справа в тому, що чоловік, починаючи з зародження людського роду, був мисливцем – для цього йому необхідно було максимально концентруватися на своїй меті навіть здалеку, що сформувало так зване «тунельний зір», що дозволяє бачити чітко вдалині, але лише перед собою. Жінка має більш розсіяний зір, який допомагає вловлювати великий кут огляду. Саме наші пращури сформували ті нюанси, які сьогодні стали основою для різного периферійного зору.
  • Різні рівні концентрації. У сучасному світі ми не полюють і не стежимо за вогнем, але різний зір дається взнаки. Це ніяк не ставиться до далекозорості, але жінкам набагато легше сконцентруватися на дрібній і копіткій роботі. У чоловіка очі втомлюються швидше, через що представникам чоловічої статі важко працювати на сидячих посадах.
  • Нічне бачення. Незважаючи на те, що жінки в темряві бачать набагато краще, їхній зір зосереджений на дрібних деталях лише поблизу та на великому полі огляду. Чоловіки вночі зауважують більше деталей на великій відстані по прямій лінії. Саме той факт, що очі жінки підходять для близького спостереження, сформулював не голосне правило – при дальній дорозі водити машину вночі повинен чоловік, а жінка – вдень. Чоловікові легше сфокусуватися на предметах, що рухаються попереду в темряві, у той час як у жінки ширший кут огляду при денному світлі. Всі ці відмінності – вроджені особливості зорового апарату кожної людини. Тому важливо пам’ятати, що ваша стать ніяк не впливає на набуті захворювання. Якщо ви відчули будь-які зміни в зоровому апараті, поспішайте провести діагностику в найближчій клініці. Для мешканців Кривого Рогу найкращим вибором стане офтальмологічна клініка «Ваш Зір». Зв’яжіться з нами прямо зараз, і в найближчі дні отримайте повну консультацію у лікаря. -sovety-chto-pit-i-est”>Як покращити зір у домашніх умовах: поради, що пити і їсти?

    Все про зір сучасної людини

    Холодно? Бережіть зір!