Джерело світла, чи то сонце чи лампа денного світла, викликає дискомфорт в очах – мова може йти про розвиток фотофобії або світлобоязні. Патологія може бути короткочасною, а може викликатись серйозними станами та порушеннями в організмі. Розберемо, що викликає офтальмологічне порушення та які методи запобігання існують.
Фотофобія або світлобоязнь – це патологічний стан, що характеризується хворобливою чутливістю ока до світла. Реакція супроводжується появою неприємних відчуттів. Вражати може людей різного віку.
Патологічний процес найчастіше впливає на два очі однаково.
Фотофобія не є окремим захворюванням, а є його симптомом. Навіть з проходженням певного часу звикання до яскравого світла не відбувається.
Причини
- Прийом певних медикаментозних препаратів (антигістамінні, антибіотики). депресія, тривога, аутизм).
- Мігрень: викликається гормональними змінами, неврозами, нераціональним харчуванням. Крім фотофобії супроводжується нудотою та блюванням, пульсивними больовими відчуттями.
- Патологічні стани в мозку: енцефаліт (запалення мозку внаслідок вірусної інфекції), менінгіт (запалення оболонок мозку, що викликається бактеріальною інфекцією).
-
Симптоми
- підвищена чутливість до світла;
- будь-який світловий промінь сприймається занадто яскраво. Навіть перебуваючи в темряві або просто заплющивши очі, з’являються яскраві кольорові плями; поширюватися на лобову ділянку;
- сльозогінність;
- почервоніння очей;
- відчуття сухості та тяжкості в очах.
- лабораторні аналізи крові, з метою виявлення запалення;
- КТ та МРТ;
- ока тонометрія ока);
li>
- флюоресцеїнова ангіографія (до кровоносної судини вводиться барвник, з метою виявлення ділянки з дефектом).
Також важливо провести додаткову консультацію у невролога, ендокринолога та інших фахівців залежно від прояву патології . Лікування буде спрямоване на усунення основної причини фотофобії. Тобто якщо провокуючий фактор усунути, відповідно і фотофобія згодом проходить. Якщо світлобоязнь викликається прийомом певних медикаментозних препаратів, необхідна консультація лікаря щодо їх заміни на аналоги. /p>
З метою запобігання певним станам, які можуть спровокувати світлобоязнь, необхідно зменшити ризик розвитку енцефаліту та менінгіту, дотримуватися правил особистої гігієни і не торкатися забруднених рук очей, намагатися зменшити кількість часу проведеного за екраном комп’ютера.
div>