Недостатня освітленість у нічний час доби знижує для нас контраст між предметами. Це може вплинути на нашу гостроту зору. Тому особливо необхідно бути уважним при водінні автомобіля вночі, оскільки можлива поява відблисків або неправильне сприйняття дорожніх знаків. : нічна короткозорість.
Як виявляється нічна короткозорість?
Коли ми бачимо віддалений об’єкт при достатньому освітленні, акомодація ока або фокусування не діють, оскільки об’єкт видно правильно. Навпаки, коли освітлення менше, деталі об’єктів видно не так чітко, тому у деяких людей автоматично активується акомодація чи фокусування ока, щоб спробувати візуалізувати ці деталі. Це здатність очей фокуструвати зображення на неправильній відстані, що призводить до типу короткозорості, відомої як «нічна короткозорість».
Інші фактори, які впливають на наш нічний зір
Нічна короткозорість також може посилюватися, якщо людини є інші захворювання, такі як:
- Блізорукість, астигматизм або далекозорість
- Хронічні патології, такі як катаракта, глаукома або ретинопатія< /li>
- Легкі патології, такі як кон’юнктивіт, кератит або сухість очей
Що я можу зробити, якщо у мене нічна короткозорість?
Колись вважалося , Що нічна короткозорість становить 1,5 діоптрії і що вона може бути причиною багатьох дорожньо-транспортних аварій, що сталися в нічний час, але нещодавні дослідження показали, що вона становить близько 0,5 діоптрій в середньому, тому її фактичний вплив не такий великий.
Хоча є способи виправити короткозорість, не так легко уникнути нічної короткозорості. Це можна компенсувати за допомогою окулярів, але правильна рефракція залежатиме від кількості світла або таких чинників, як втома, і буде адекватною лише за певних умов.
У будь-якому випадку, якщо ви помітили, що у вас є проблеми із зором при керуванні автомобілем у нічний час, рекомендується проконсультуватися з офтальмологом, оскільки це може бути пов’язане з іншими проблемами, крім нічної міопії, які потрібно лікувати.