Демодекоз – шкірне захворювання, що викликає кліщем Demodex folliculovum. Цей кліщ вражає повіки шкіри вій. 97% населення є носіями цього захворювання, навіть не знаючи про це і ніяк не проявляючись протягом життя, це захворювання може активуватися при різкому зниженні імунітету, порушенні роботи ендокринної системи, захворювань шлунково-кишкового тракту, емоційним напруженням, тривалих стресових станів, неправильного харчування, а також несприятливої екологічної ситуації.
При ураженні країв повік (блефарит) може початися випадання вій, утворення на них білих лусочок, поява слизових (пінистих) виділень з очей, це захворювання може призводити до неправильної роботи мейбомієвих залоз повік і сприятиме. розвитку мейбоміту.
Для уникнення розвитку демодекозу слід дотримуватися:
- правила особистої гігієни та режим відпочинку
- збалансувати харчовий раціон
- уникати шкідливих фізичних факторів – прямих сонячних променів, вітру, дощу і т.д. стресових ситуацій
- періодично спостерігатися – у лікаря офтальмолога
- проходити курси лікування та масажу повік щоб усунути збудника інфекцій< /li>
- нормалізувати роботу залоз
Сучасна цивілізація надає нам безліч можливостей та благ – телевізори, комп’ютери, телефони, кондиціонери. З ними наше життя стає легшим і комфортнішим, проте всі ці блага негативно впливають на наше здоров’я, і в першу чергу страждають очі, викликається «синдром сухого ока»: цей синдром має на увазі комплекс висихання поверхні рогівки та кон’юнктиви внаслідок тривалого порушення стабільності слизової плівки! рогівку ССГ По праву вважають хворобою ХХІ століття-його реєструють практично у кожного другого хворого при первинному зверненні до офтальмолога. Визначається достовірний зв’язок між ССГ та хронічною втомою. при блефаритах та мейбомітах
вживання лікарських препаратів при різних захворюваннях
при застосуванні очних крапель, що застосовуються для лікування інших очних хвороб
після оперативного лікування очей.
Симптоми цього захворювання можуть бути різними:
- відчуття стороннього тіла або «пісня» в очах,
- часом з’являються розмиті зображення
< li>світлобоязнь
- погана переносимість вітру, будинку – кондиціонерного повітря
- відчуття не комфортності у тих, хто користується контактними лінзами
При появі всіх цих скарг необхідно обов’язково проконсультуватися з офтальмологом та отримати відповідні рекомендації та лікування.
Намагатися ретельно оберігати очі від впливу зовнішніх факторів: пилу, кондиціонерного повітря, під час відвідин солярію скорочувати час перебування перед комплексом, дотримуватися особистої гігієни. /p>
Рекомендовані статті:
«Підніміть мені повіки»
Синдром сухого ока