Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Діагностика порушень зору

Своєчасна діагностика порушень зору необхідна дітям та дорослим, людям різного віку. Вона дозволяє зберегти зір, не допустити розвитку серйозних захворювань та уникнути появи тяжких ускладнень. Навіть перевірка за допомогою всім знайомих не лише фахівцям, а звичайним людям таблиць Сівцева, допоможе визначити порушення. Своєчасна діагностика порушень зору необхідна дітям та дорослим, людям різного віку. Вона дозволяє зберегти зір, не допустити розвитку серйозних захворювань та уникнути появи тяжких ускладнень. Навіть перевірка за допомогою всім знайомих не тільки фахівцям, а звичайним людям таблиць Сівцева, допоможе визначити порушення.

Коли необхідно звернутися за консультацією до лікаря? поява навіть мінімальних скарг, оскільки незначні на перший погляд симптоми можуть стати ознакою розвитку серйозних захворювань. Діагностика порушення зору потрібна при появі скарг, серед яких:

  • швидка стомлюваність і сухість в очах;
  • почервоніння повік та слизових оболонок;
  • набряки повік ;
  • зниження гостроти зору;
  • поганий зір в умовах обмеженої видимості;
  • постійне відчуття присутності в оці стороннього тіла, печіння та свербіж;
  • < li>безпричинна сльозотеча, виділення гною з ока;

  • двоєння в очах, поява мурашок або кіл;
  • травми різних видів;
  • опіки очей.

Профілактичні огляди окуліста та діагностика зору необхідні дітям, людям старше 40 років, щоб виключити або звести до мінімуму ризик розвитку вікових змін. Хоча б один раз на рік офтальмолога повинні відвідувати хворі на діабет, з метою попередження патологій, викликаних цим захворюванням, у тому числі відшарування сітківки. У групі ризику знаходяться хворі на гіпертонію, люди, батькам або іншим родичам яких був поставлений діагноз «глаукома», «близорукість» або «дистрофічні патології сітківки». При прогресуючій короткозорості та далекозорості регулярна діагностика зору дозволить стежити за станом хворого, своєчасно реагувати на будь-які зміни та вживати необхідних заходів, щоб не допустити погіршення зору. Обов’язково відвідати офтальмолога з метою виявлення порушень зору повинні жінки, які планують зачаття і страждають на короткозорість або мають в анамнезі патології сітківки. Візит до окуліста до пологів дозволить обрати найбезпечніший для майбутньої мами та малюка метод дітонародження.

Методи діагностики та особливості їх застосування

Для діагностики фахівці використовують різні методи залежно від скарг хворого та результатів зовнішнього огляду. Після збору анамнезу офтальмолог призначає додаткові обстеження, у тому числі:

  • проведення обстеження методом бічного освітлення – використовується для виявлення змін райдужної оболонки та рогівки;
  • офтальмоскопію – відноситься до найбільш інформативних методів діагностики порушень зору і дозволяє з максимальною точністю оцінити стан сітківки, судинної оболонки та диска зорового нерва; «астигматизм»;
  • біомікроскопію – проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу щілинної лампи та допомагає виявити патологічні процеси та виявити сторонні тіла мінімальних розмірів;
  • гоніоскопію – метод візуального дослідження кута передньої камери ока з метою виявлення та контролю захворювань, пов’язаних з глаукомою; діагностики стану судин ока.

Діагностика порушень зору повинна виконуватися тільки на сучасному обладнанні досвідченим фахівцем, який може оцінити результати комплексного дослідження, призначити правильне консервативне або терапевтичне лікування, корекцію зору. Повна комплексна діагностика займає близько 2-3 годин. Кожна людина може виділити цей час, щоб надовго зберегти здоров’я очей.