Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Ці 5 порад допоможуть вам правильно підібрати окуляри для вашої дитини

Часто діти не знають про свої проблеми із зором і про те, як це може вплинути на їхню успішність у школі. З цієї причини важливо проводити щорічні перевірки, які дозволяють своєчасно виявити патологічні порушення зору та коригувати їх. Це особливо важливо, якщо дитина відчуває головний біль, у нього зникає інтерес до навчання, виникає сплутаність літер, дитина втрачає рядки при читанні, продовжуючи при цьому водити по них пальцем, або часто моргає. Якщо після огляду буде виявлено, що у дитини є якась проблема з рефракцією, їй випишуть рецепт на окуляри. Іноді це може збентежити батьків і викликати в них сумніви щодо того, які окуляри найкраще підходять їхнім дітям, якими характеристиками вони повинні мати, яка має бути оправа або який тип скла є найбільш підходящим. 

1. Підберіть відповідний розмір оправи

Оправа повинна бути адаптована до обличчя дитини та ідеально охоплювати все поле зору. Окуляри не можуть бути ширшими за обличчя і не повинні бути вищими за рівень брів, тому не рекомендується купувати окуляри на виріст, розраховуючи на те, що вони зможуть прослужити вам довше. Слід також мати на увазі, що центральна частина скла має бути відрегульована по центру зіниці.

2. Оправа має бути з легкого, зручного та надійного матеріалу.

Вибір матеріалу залежатиме вирішальною мірою від віку дитини. Таким чином, для немовлят або дітей у віці 5 — 6 років краще використовувати силіконові оправи, оскільки вони легші і міцніші, а отже, менш схильні до корозії та поломки. З 6-річного віку можна вже використовувати такі матеріали, як ацетат, який не тільки є стійким, але й краще приховує товщину лінзи. Іншим варіантом єметалеві або титанові окуляри, які є легкими та гіпоалергенними.

3. Місток окулярів повинен добре спиратися на ніс

Місток окулярів, тобто арка між двома стеклами, повинен правильно спиратися на ніс. У цьому віці у дітей ще немає яскраво вираженого перенісся, тому деякі окуляри можуть сковзати та/або падати, що в кінцевому підсумку призведе до того, що вони будуть дивитися поверх окулярів, а не через них. Тому рекомендується вибрати окуляри з цілісним, низьким містком або, у випадку зовсім маленьких дітей, з перевернутим містком.

4. Щоб очки були зручними для дітей, дужки повинні бути регульованими, гнучкими, мати правильну довжину, підходити анатомічно і, якщо можливо, мати м’які наконечники. . Тоді вони не давитимуть на віскі або залишатимуть на них сліди. Крім того, щоб вони не падали під час занять спортом або під час активних ігор, рекомендується носити ремінець або використовувати спеціальні силіконовістопери, які притискають окуляри до вуха дитини та допомагають утримувати їх на місці.

5. Скло має бути виготовлене з органічного матеріалу

Важливо, щоб скло було виготовлене з органічного матеріалу, переважно з полікарбонату, оскільки цей матеріал більш стійкий до пошкоджень, ніж інші. Також важливо використовувати спеціальні захисні засоби проти подряпин, які забезпечують велику стійкість до механічних пошкоджень та подряпин, та антибликове покриття, оскільки воно усуває більшість відбитків і відблисків, що додатково покращує якість видимості.

Всі діти повинні проходити огляд у офтальмолога-педіатра. Будучи зовсім маленькими, діти не можуть сказати, чи добре вони бачать чи ні. Обстеження допоможе вчасно виявити кориговані дефекти зору, які негативно впливають на розвиток зорової системи дитини, і допомогти запобігти труднощам з навчанням, що виникають внаслідок відсутності оптичної корекції. Деякі проблеми, наприклад, косоокість або амбліопія (ледаче око), можна лікувати починаючи з дитячого та молодшого віку, оскільки пізніше, коли діти підростуть, відбудуться незворотні зміни. Тому, якщо ви підозрюєте, що ваша дитина погано бачить або відчуває труднощі при читанні, важливо звернутися до офтальмолога для своєчасного виявлення таких проблем із зором, як близорукість або далекозорість та їх виправлення, при необхідності, за допомогою окулярів.