Перейти до основного вмісту

Двойное зрение или диплопия

Фотофобія або як уберегти свої очі від яскравого світла 

Фотофобія проявляється світлобоязню. При цьому людина відчуває болючі відчуття у відповідь на яскраве висвітлення очей. Йому доводиться закривати очі або мружитися.

Симптоми  До симптомів фотофобії, перш за все, слід віднести непереносимість яскравого світла. При цьому виникає біль в очах, печіння, різь, підвищена сльозотеча. Людина відчуває дискомфорт і прагне заплющити очі при погляді на яскраве світло.

Причини  Причин світлобоязні можна назвати багато. За характером розвитку виділяють уроджену та набуту фотофобію.

У першому випадку має місце нестача меланіну в організмі, що проявляється альбінізмом. У таких пацієнтів волосся, шкіра позбавлене забарвлення. Крізь прозору райдужку просвічують судини, тому очі виглядають червоними.

Причинами набутого світлобоязню можуть стати різні патології органів оптичної системи:

• Запалення рогівки, виразковий дефект або пошкодження цієї області;  • Кон’юнктивіт та кератокон’юнктивіт;  • Запальні зміни в області райдужної оболонки (рідоцикліт, ірит);  • Глаукома, особливо в період загострення та раптового підвищення внутрішньоочного тиску. Також світлобоязнь може бути симптомом системних захворювань: застуда, мігрень. Іноді фотофобія з’являється на тлі перевтоми, втоми, внаслідок тривалого перебування в умовах низького освітлення при роботі з дрібними деталями. Також цей симптом є побічним ефектом низки лікарських препаратів.

При комп’ютерному синдромі, який виникає при тривалій роботі за монітором, коли порушена гігієна зорової, фотофобія є провідним симптомом. Пересушування поверхні ока сухим повітрям, кондиціонером, вплив пилу та інших зовнішніх реагентів можуть призводити до фотофобії. . Частина таких патологій носить специфічні назви, наприклад, снігова офтальмія, що виникає при впливі на очі променів сонця, відбитих від снігу.