Ми часто розповідаємо нашим пацієнтам про підступність глаукоми, про її особливості, причини та симптоми. Але як же проявляється гострий та підгострий напади глаукоми? Щоб не пропустити перебіг хвороби, розповідаємо
Гострий напад
— розвивається нудота і блювання, аритмія та брадикардія — інтенсивний головний біль, тривожне збудження, болісно загострене сприйняття світла — почервоніння, гіперемія, « переповненість» очі кров’ю через розширення судин і порушення відтоку — каламутність рогівки, нерівність поверхні, набряклість, зниження чутливості —«кам’яна твердість» ока при пальпації — хворобливі відчуття в очах — затуманений зір — нечіткі контури предметів
Важливо при гострому нападі глаукоми потрібно терміново і в ту ж мить звернутися за медичною допомогою! Протягом перших годин від початку нападу життєво необхідно нормалізувати внутрішньоочний тиск. зорового нерва.
Головний принцип лікування глаукоми — підтримання зорових функцій пацієнта та якості його життя. У гострих випадках глаукоми пацієнтам призначається операція.
Методи лікування глаукоми
Медикаментозний метод
— Призначення антиглаукомних крапель у різних комбінаціях до повної нормалізації очного тиску — Призначення вітамінно– мінеральних комплексів для живлення тканин сітківки та зорового нерва
Оперативний метод
Існує 2 групи операцій при глаукомі — лазерні та порожнинні:
— Лазерна операція — проводяться на ранніх стадії глаукоми. Завдяки лазеру відбувається нормалізація відтоку внутрішньоочної рідини природним чином. Операція не вимагають розтину очного яблука і здійснюється амбулаторно.
— Порожниста операція — спрямована на створення додаткового шляху відтоку внутрішньоочної рідини та знижує рівень ВГД до повного скасування краплинного режиму.
Лікарі-офтальмологи медичного центру “Ваш Зір” мають великий досвід у постановці діагнозу та лікуванні глаукоми! Запишіться на консультацію до офтальмолога прямо зараз: