Однією з найпоширеніших захворювань очей є глаукома. Саме ця недуга може закінчитися повною втратою зору. Глаукома небезпечна тим, що захворювання розвивається тривалий час без симптомів. А коли починаються проблеми із зором, патологічні процеси в зоровому нерві вже необоротні. Тому так важливо регулярно перевіряти зір і знати способи профілактики глаукоми.
Причини розвитку глаукоми: хто в групі ризику
Для глаукоми характерне поступове відмирання волокон зорового нерва: за відсутності лікування захворювання призводить до повної сліпоті. Офтальмологи досі не можуть назвати точну причину розвитку глаукоми, однак одним із головних факторів ризику розвитку захворювання вважається підвищений внутрішньоочний тиск. Хоча в ряді медичних випадків розвиток глаукоми не був пов’язаний з наявністю у пацієнтів підвищеного внутрішньоочного тиску.
Спровокувати глаукому можуть стійке підвищення кров’яного тиску (при гіпертонії), обмеження кровопостачання (при діабеті), порушення імунної системи.
До групи ризику розвитку глаукоми також входять:
- люди, чиї прямі родичі захворіли на глаукому
- сильна короткозорість (при діоптріях вище -5)< /li>
- люди зі смаглявою та темною шкірою
- паління (при вже наявній глаукомі).
Як запідозрити глаукому: симптоми хвороби
На жаль, глаукома заявляє себе, коли більшість зорового нерва вже вражена. При глаукомі не відзначається больових відчуттів у ураженому оці, крім закритокутової форми хвороби: у разі з’являються біль у вічі, головний біль, почервоніння ока. За інших форм захворювання можуть виникати так звані «сліпі» ділянки по краях зорового поля, які з часом збільшуються. Запідозрити хворобу можна за такими ознаками:
- затуманений погляд
- періодичне почуття тяжкості в очах (або в одному)
- сильна втома очей надвечір порівняно з минулим роком.
- проблеми із зором при перемиканні погляду з близької відстані на далеку (і навпаки).
Діагностика, лікування та профілактик глаукоми
Уникнути глаукоми або вчасно пригальмувати розвиток хвороби можуть лише регулярні профілактичні обстеження. Особливо важливо проходити обстеження у офтальмолога людям, чий вік старше 40 років і у кого є спадкова схильність до захворювання, діабетикам, гіпер- та гіпотонікам, людям із змінами в очному дні та порушеним кровообігом. Якщо відхилень від норми лікар не виявив і у вас немає жодних проблем із зором, то наступне обстеження проводять через 2,5-3 роки. У людей похилого віку та тих, хто перебуває в групі ризику, обстеження проводять 1 раз на рік. i-konsultaciya”>діагностики глаукоми. Саме для цього у медичному центрі Ваш Зір використовують мультидіагностичну систему Heidelberg Retinoangiograph (HRТ-ІІ). Вона допомагає поставити діагноз «глаукома» за рік і більше, перш ніж у пацієнта з’являться помітні дефекти поля зору. Чим раніше виявлено глаукому та розпочато її лікування, тим більше шансів зберегти зір. Результати обстеження та кваліфіковані рекомендації лікарів визначають найбільш оптимальний і прийнятний метод лікування цього захворювання. тільки після повного офтальмологічного обстеження та консультації кваліфікованого лікаря.
На консультації Ви отримаєте інформацію про існуючі методи покращення зору. Разом із лікарем Ви зможете обрати напрям лікування. Залежно від індивідуальних параметрів ока, ступеня та форми захворювання лікар підбере методику лікування, яка зможе забезпечити оптимальний результат саме у Вашому випадку. Для діагностики глаукоми необхідно виміряти внутрішньоочний тиск, поле зору (периметрія), пройти обстеження щілинною лампою та ін. Якщо терапія не допомагає, то призначають операцію: хірургічне втручання при глаукомі здебільшого амбулаторне, під місцевою анестезією і рідко викликає ускладнення.